Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Ile płaci YouTube za 1 milion?

Czy zarabianie 5000-10000 zł to naprawdę dobra stawka na rozpoczęcie nagrywania filmów do internetu? Ile zarabiasz na YT za 1000000 wyświetleń? Wszystko zależy od tego, jak zaawansowane są twoje materiały. Dopóki nie inwestujesz dużo czasu i pieniędzy, można śmiało powiedzieć, że jesteś w lepszej sytuacji niż praca na pełen etat. Ważne jest również, czy taki kanał szybko osiąga żądaną liczbę? Są też filmy, którym sam twórca poświęca dużo pracy i czasu. Zaawansowane animacje, udostępnienia z płatnych źródeł, czy konieczność zakupu dodatkowych materiałów (dotyczy to kanałów kulinarnych czy rankingowych). Może się więc okazać, że zrobiono więcej dla pasji i zwiastunów. Powiedzmy więc, ile YouTube płaci za 1000 wyświetleń w Polsce? Przyzwoity, choć lepiej mieć ten milion pod filmem.

Ile zarabiasz za MILION wyświetleń na Youtube❓

Spójrz na statystyki:

Od początku istnienia mojego kanału, czyli od 19 października 2014 do teraz, Mam 194,5 miliona wyświetleń, zarobiłem 262 235 $ czyli około 1 022 716 PLN.

Karol Paciorek i jego długi wykład

Karola Paciorka poznałem kilka lat temu – wywiad z nim sfilmowaliśmy krótko po tym, jak dostał miejsce na Stronniczym po zamknięciu kanału Lekka Wyszukiwarka. W końcu LS wrócił do sieci, ale Karol nadal tworzył materiały wideo pod własnym nazwiskiem. Długo jednak szukał tematu, bo różne filmy odkładał na bok. Jednak dwa lata temu uruchomił zupełnie nowy kanał o nazwie, która prawdopodobnie wielu widzów odebrała mowę. Imponderabilia ma obecnie 177 000 subskrybentów, co nie jest złe, ale nie jest rewelacyjne jak na polskie standardy YouTube.

Bardziej interesująca niż nazwa jest idea kanału. Karol poradził sobie z niepopularną i dla wielu niestrawną formą, a mianowicie bardzo długimi wywiadami – godzina i więcej to na YouTube dużo.

To jak podcast, tylko w formie wideo – ale dostępny również w formie audio. Bez żartów, poważnie, z odpowiednimi badaniami. Sam nie jestem wielkim fanem wywiadów, ale doceniam profesjonalne podejście do tematu, liczbę ciekawych gości – moim zdaniem to jeden z najlepszych i najciekawszych talk show w Polsce, nawet jeśli porównam Paciorka z materiały z programami rozrywkowymi w telewizji (a nie będzie jazdy Tomaszem «Gimperem» Działowym w programach telewizyjnych takich jak Lekko) są złośliwe.

Zarobki w YouTube w 2021 r.

Ile zarobisz w YouTube w 2021 r.? Jak wylicza LifeTube, gamingowi YouTuberzy (gry komputerowe) zarabiają średnio około 2270 zł za film, który wygenerował milion wyświetleń, podczas gdy np. influencerzy urodowi (lifestyle) zarabiają ponad 5500 zł.

Od zysków samego YouTube, przez kolaboracje i wydania albumów, po sklep internetowy Ekipatonosi, który został uruchomiony w 2019 roku. Sam Karol zdradził kiedyś w programie Duży w Maluchu, że roczne obroty firmy to prawie 10 mln zł.

Różnica w zarobkach YouTube’a w Polsce i Stanach Zjednoczonych

Co ciekawe w Stanach Zjednoczonych stawki dla reklamodawców są podobne jak w Polsce, z tą różnicą, że kończymy nie w złotówkach, a w DOLARACH mieć . O czym więc można pomyśleć, nagrywając po angielsku?

Wtedy zamiast szacowanych 1200 zł na milion wyświetleń zarabiamy 1200 dolarów amerykańskich, co przy kursie 3,9 zł = 1 dolar amerykański daje nam: 4680 zł na milion wyświetleń. Mniejsze niż w Polsce wykorzystanie adblockerów i dotarcie do międzynarodowej publiczności nie tylko z USA może również przyczynić się do wyższych przychodów. Warto więc o tym pomyśleć planując swój kanał, nawet jeśli wpływy z reklam w Polsce i za granicą to niewielki procent tego, co zarabiają „YouTuberzy”, bo….

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad