Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Ile płaci YouTube za 50 tysięcy wizyt?

Poniżej znajduje się lista pomysłów na biznes, które przygotowałem, a które przy odrobinie kreatywności i ciężkiej pracy mogą przynieść naprawdę atrakcyjne dochody.

1. Grafik – idealny wybór, jeśli masz zdolności artystyczne. Dziś nie tylko osoby, które potrafią tworzyć logotypy, ulotki/plakaty czy banery reklamowe mają możliwość zarabiania w internecie. Coraz większą popularnością cieszą się portrety i obrazy, których cena bywa niekiedy dość wysoka. Grafików komputerowych jest dużo, wiele z nich bazuje na gotowych produktach – teraz jest stosunkowo mniej zdolnych ludzi. Jako freelancer możesz zarobić naprawdę przyzwoity miesięczny dochód, nie poświęcając na to zbyt wiele czasu. To świetny pomysł na biznes dla osób, które to lubią i chcą rozwijać się w tym kierunku.

Ile wyświetleń w YouTube potrzeba, aby osiągnąć średnią krajową?

Analiza uwzględnia dochód z programu partnerskiego YouTube. Aby się zarejestrować, musisz mieć co najmniej 1000 subskrybentów i 4000 godzin czasu oglądania w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Obecnie kanałem z największą liczbą subskrybentów jest T-Series (204 mln). W TOP50 nie ma polskojęzycznych kanałów – w Polsce najlepsze kanały mają „tylko” niespełna 5 mln subskrybentów.

Według wyliczeń Reboot Online Marketing wystarczy 3 170 189 wyświetleń na YouTube, aby uzyskać średnią krajową w skali roku, która wynosi ~50 000 zł netto (~4200 zł miesięcznie). Pod koniec 2021 roku sieć dowiedziała się, że Wersow zarabia miesięcznie tak dużo, że kwota ta nie wydaje się wysoka, gdy patrzy się na nią przez pryzmat zarobków najlepiej zarabiających youtuberów.

Sponsor podcastu

Ten odcinek podcastu jest sponsorowany przez moją książkę „Finansowy Ninja”. Dużo miejsca poświęciłem tematowi zwiększania dochodów.

Przekonywałem, że to najłatwiejszy sposób na poprawę swojej sytuacji materialnej – kierując się zasadą, że „najlepiej oszczędzać, to zwiększać swoje dochody”.

„Finansowy Ninja” jest już bestsellerem – sprzedano ponad 22 000 egzemplarzy. Kopiuj. Kolejna reedycja właśnie trafiła do magazynu i na bieżąco realizujemy wszystkie zamówienia. 🙂

Motyw kanału YouTube a zarobki na 1000 wyświetleń

Motyw kanału to jeden z głównych czynników, który decyduje o tym, ile możesz na nim zarobić. Powszechnie wiadomo, że bank zapłaci więcej niż producent skarpet, a firma farmaceutyczna więcej niż hurtownia nabiału. To, kto się z Tobą reklamuje, zależy od tego, jakie treści masz na swoim kanale.

Według freezl.pl średnie przychody z reklam dla kanałów o różnej tematyce przedstawiają się następująco:

Skąd pochodzą te przychody? Ile średnio kosztuje umieszczenie reklamy YouTube w Google Ads (AdWords)?

Jako konsultant ds. marketingu na co dzień wiem, ile płacą w Google Ads (AdWords) za wyświetlenie 1 nieistotnej reklamy w AdWords – reklamy wideo możliwe do pominięcia. W tym modelu (CPV – Cost per View) reklamodawca AdWords płaci, gdy ktoś obejrzy reklamę przez 30 sekund i/lub kliknie w baner reklamowy/link.

Ceny w tym formacie reklamy za 1 obejrzenie – CPV (nie mylić z wyświetleniami – CPM, co oznaczają tutaj te skróty) wahają się od 0,2 do 0,8 zł średnio w Polsce (w 2018 r.). Google zatrzymuje dla siebie 32% tej kwoty, czyli powiedzmy: 0,0224 zł za każdą reklamę, Google zarabia 0,0224 zł, a YouTuber 0,0476 zł. W zaokrągleniu: Google 2 centy CPV i Youtuber 4,7 centa za 1 wyświetlenie.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad