Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Ile płaci YouTube za krótkie wyświetlenia?

Większość najlepiej opłacanych YouTuberów wie, jak skutecznie połączyć wszystkie powyższe elementy, aby uzyskać jak największe zyski. Ile zarabia youtuber? Nikt nie wie na pewno, ale możesz odgadnąć liczby. A efekty mogą być naprawdę zaskakujące! Weźmy na przykład słynny film „Mutant Giant Spider Dog (SA Wardega)” wydany 4 września 2014 r. 23 marca 2020 r. ten film miał 180 070 834 wyświetleń. Zakładając, że jest to od 100 do 300 zł za 100 tys. wyświetleń, Wardęga mógłby prawdopodobnie zarobić od 180 do 550 tys. zł (!). Oczywiście nie wszyscy YouTuberzy mogą pochwalić się takimi wynikami. Kanał Abstracthuje (obecnie 6. najpopularniejszy kanał) Jeśli użyjemy podobnych obliczeń, zarabiają od 3 000 do 9 000 (szacunkowo) na każdym filmie (zakładając, że osiągną ponad 3 miliony wyświetleń). Trzeba podkreślić, że faceci z Abstrachuye zwykle wypuszczają około 3 filmów miesięcznie, a wiele z nich osiąga 5-6 milionów wyświetleń.

Najpierw treść, potem pieniądze

Zasady współpracy z YouTube są bardzo jasne: przesyłaj oryginalne filmy, do których masz pełne prawa autorskie; Twórz ciekawe treści na temat, który Cię interesuje; Słuchaj swoich fanów i reaguj na ich potrzeby. Nie staraj się osiągać zysków, ponieważ musisz wykazać się determinacją, aby je osiągnąć. Niedawno zmieniona polityka finansowa YouTube znacznie zwiększyła wymagania dla twórców. Aby zacząć zarabiać, musisz mieć co najmniej 1000 fanów swojego kanału i ponad 4000 godzin czasu oglądania w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

W teorii powinno to zmusić autorów do cięższej pracy nad jakością materiałów. Jak zwykle praktyka była trochę inna niż zakładano: celebryci z YouTube’a zyskali jeszcze większą popularność, a mali YouTuberzy stracili źródło utrzymania. Właściwie źródło, bo duże pieniądze zaczynają się od kilku milionów wyświetleń.

Wielu YouTuberów, zwłaszcza początkujących, zwraca się do programu partnerskiego YouTube o nazwie AdSense jako źródła dochodu. Po podłączeniu właściciel wideo zgadza się nie wyświetlać żadnych reklam w swoich produkcjach. Ma wybór gdzie i jakie reklamy się pojawiają, a zyski czerpie z ilości wyświetleń lub kliknięć w sponsorowany materiał. Niestety wbrew oczekiwaniom nie są to kokosy.

Zarabiaj z YT – Dotacje

Jeśli masz wiernych i licznych fanów, możesz skorzystać z ich dotacji. To kolejny sposób na zarabianie pieniędzy na YT.

Niezbyt popularna i niezbyt elegancka — po prostu poproś widzów o wsparcie finansowe.

Analiza, dlaczego tak mało zarobiłem na tym filmie w YouTube?

Zakładam, że na zarobki YT wpływa kilka czynników, a mianowicie:

zarobki ze współpracy z markami (lokowanie produktów innych firm)

Kiedy osiągniemy pewien poziom subskrybentów i świadomości, marki będą do nas przychodzić z propozycjami współpracy. Współpraca ta będzie miała różny charakter. Wspólna seria follow-up, film promocyjny, lokowanie produktów i usług. Wszędzie tam, gdzie firma i jej grono beneficjentów dostrzeże potencjał zarobkowy w danym twórcy (influencerze), będzie można zarobić przyzwoite pieniądze.

Najmniejsi influencerzy otrzymują produkty firmy w zamian za przesyłanie odcinków. Wraz z pojawianiem się asortymentów pojawiają się nowe możliwości, aż dojdziemy do punktu, w którym otrzymujemy zarówno produkty, jak i wysoką nagrodę za naszą pracę i poświęcenie.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad