Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Ile płaci YouTube za milion wyświetleń?

Średnio zarabiasz od 1 do 7 zł za 1000 wyświetleń na polskim YouTube. W większości przypadków jest to około 1-3 zł.

Średni miesięczny dochód topowych twórców to 28 500 zł. Na drugim miejscu plasują się gracze z miesięcznymi zarobkami 24 700 zł, najmniej miesięcznie zarabiają youtuberzy publikujący filmy urodowe i lifestylowe.

Ile zarabiasz za MILION wyświetleń na Youtube❓

Spójrz na statystyki:

Od początku istnienia mojego kanału, czyli od 19 października 2014 do teraz, Mam 194,5 miliona wyświetleń, zarobiłem 262 235 $ czyli około 1 022 716 PLN.

Milion wyświetleń w YouTube – ile to kosztuje?

Dla niektórych milion wyświetleń to liczba, która wydaje się niemożliwa do osiągnięcia. Są jednak w naszym kraju osoby, które z łatwością gromadzą taką widownię przed każdym swoim odcinkiem. Jak myślisz, ile YouTube płaci za 1000 wyświetleń w Polsce, a ile za milion? Okazuje się, że zależy to od wielu czynników. Przede wszystkim – od samej stacji i jej grupy docelowej. Zanim przejdziemy do właściwych obliczeń, kilka faktów!

Wszystkich interesują przede wszystkim twarde fakty i konkretne liczby, ale w poniższym artykule możemy sobie wyobrazić proporcje cen. Dlaczego to się dzieje? Ze względu na reklamy wyświetlane na tym kanale lub filmie. Będą różne ceny reklam dla produktów dla dorosłych i inne dla kanałów dla dzieci. Zakład, zakład nigdy nie będzie taki sam. Ile YouTube płaci za milion wyświetleń? Tutaj również czas będzie miał wpływ – im większa konkurencyjność firm chcących wyświetlać swoją reklamę, tym wyższe będą te stawki. Można więc śmiało powiedzieć, że rzeczywisty czas zbiorów przypada na okres między Bożym Narodzeniem a Czarnym Tygodniem.

Ale czy naprawdę tak jest? Milion wyświetleń na YouTube – ile to pieniędzy? Możemy zdradzić, że ceny mogą sięgać 500 zł lub więcej. Czy to brzmi jak dużo, a może trochę? Niektórym powyższy wskaźnik wydaje się bardzo niski, ponieważ pierwsze kanały nie są w stanie przekroczyć kilku tysięcy wyświetleń, ale są też takie, które szybko te liczby osiągają. Jeśli zastanawiasz się, ile zarabiasz za 1 milion wyświetleń na YouTube, poczekaj – sprawdziliśmy też najlepszych YouTuberów w Polsce i zadaliśmy im to pytanie. Podane przez nich liczby są imponujące!

Podzielmy to przez 24 miesiące. 2679 zł i 77 groszy

Niewiele, prawda? Cóż, niewiele, jeśli spojrzymy na to z punktu widzenia wykonanej pracy, ambicji projektu, gości czy ogólnej wysokiej jakości projektu. Warto zauważyć, że w materiałach Paciork nie ma załączników ograniczających monetyzację filmów, więc jest bardzo prawdopodobne, że wszystkie lub większość wyświetleń generowała przychody. 22,1 miliona wyświetleń. Mnóstwo pieniędzy w kieszeni, ale tylko jeśli spojrzysz na to jako na jednorazowy zastrzyk gotówki z punktu widzenia pełnej kwoty. A gdzie są koszty powodowane przez kanał? Gdzie są wydatki na sprzęt – kamery, mikrofony, oświetlenie?

To takie dziwne, że od dłuższego czasu YouTube wyświetla reklamy z karabinu maszynowego i zmusza do kupowania płatnego YouTube Premium. Często się załamuję, bo doprowadza mnie to do szału. Tymczasem pieniądze nadal są symboliczne dla twórców.

Statystyki i formaty reklam używane na YouTube

Rodzaje reklam na YouTube

W ciągu około miesiąca ponad 110 000 osób obejrzało film Popko na YouTube, który stał się UWAGA Zysk 2 0,42 USD, tj. H. przy kursie 1 dolar = 3,9 zł dochód przed opodatkowaniem wynosi 9,44 zł. Szczegółowe wyliczenia porównujące polskie i amerykańskie zarobki na YouTube w dalszej części artykułu.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad