Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Ile płaci YouTube?

YouTube był kiedyś platformą, na której można było znaleźć nieprofesjonalne filmy, często bardzo słabej jakości. Przekrój tematyczny był od początku bardzo szeroki i zmienia się do dziś. Jednak treść publikowana na tych stronach uległa zmianie.

YouTube jest dziś pełen filmów nagranych profesjonalnym sprzętem, który często kosztuje dużo pieniędzy. Dla wielu osób tworzenie i publikowanie filmów stało się sposobem na życie, czasem na bardzo wysokim poziomie.

Ile zarabiają YouTuberzy?

Niestety nie jest to branża, w której można definitywnie określić dochód danej osoby. Na zarobki ma wpływ wiele zmiennych, więc podane tutaj szacunki są jedynie przybliżone. Sam YouTube zarabia na reklamach wyświetlanych osobom, które oglądają nasz film.

YouTube pobiera określoną kwotę za każde 1000 wyświetleń reklamy. Jednak stawka zależy od wielu czynników. Jeśli mieszkasz w innym kraju, stawka będzie się znacznie różnić. To samo dotyczy publikowanych przez nas treści, ponieważ wpływa to również na stawkę. Ale żeby materiał w ogóle zarabiał, musimy najpierw umożliwić monetyzację. Chociaż czasami samo zezwolenie na zarabianie na materiale nie wystarczy, ponieważ jeśli film łamie zasady platformy, YouTube może wyłączyć reklamy w materiale. Ze względu na ograniczenie zarobków na materiale, nie możemy na nim nic zarobić.

Jak zarabiać na YouTube?

Na YouTube możesz zarobić dużo pieniędzy. Dla wielu osób tworzenie treści wideo stało się ważnym źródłem dochodu. Terminy „youtuber” czy „vlogger” nie są już tak zaskakujące, jak ich pojawienie się w mainstreamowych mediach. Jeśli jednak chcesz zyskać popularność i wysokie dochody ze swoich kanałów YouTube, musisz dużo pracować.

Zasady współpracy z YouTube są dość jasne: przesyłaj oryginalne filmy, do których masz pełne prawa autorskie; Twórz ciekawe treści na temat, który Cię interesuje; Słuchaj swoich fanów i reaguj na ich potrzeby. Nie staraj się osiągać zysków, ponieważ musisz wykazać się determinacją, aby je osiągnąć.

Niedawno zmieniona polityka finansowa YouTube znacznie zwiększyła wymagania dla twórców. Aby zacząć zarabiać, musisz mieć co najmniej 1000 fanów swojego kanału i ponad 4000 godzin czasu oglądania w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W teorii powinno to zmusić autorów do cięższej pracy nad jakością materiałów. Jak zwykle praktyka była trochę inna niż zakładano: celebryci z YouTube’a zyskali jeszcze większą popularność, a mali YouTuberzy stracili źródło utrzymania. Właściwie źródło, bo duże pieniądze zaczynają się od kilku milionów wyświetleń.

Jak zarabiać na Youtube?

Jest to prawdopodobnie najpopularniejsza metoda, o której wiele osób słyszało. Polega ona właśnie na tym, że Youtube płaci nam za to, że możemy wyświetlać reklamy na Twoich filmach. Część zgromadzonych zysków zostanie wypłacona Tobie jako osobie, która dołączyła do programu partnerskiego Google Adsense. To najlepsza metoda dla osób, które nie mają pojęcia jak zarabiać na swojej pracy. Jednak ta metoda ma szereg wad. Po pierwsze wymagania, które musimy spełnić, aby zacząć zarabiać oraz fakt, że kwoty te mogą być bardzo niskie przez długi czas, co nie pozwoli nam zachować stabilności. Jeśli jednak przekroczymy pewien próg, możemy wyrwać się z chomiczego koła i szybko zwiększyć swoje zarobki.

Kiedy osiągniemy określony poziom subskrybentów i rozpoznawalności, marki zgłaszają się do nas z propozycjami współpracy. Współpraca ta będzie miała różny charakter. Wspólna seria follow-up, film promocyjny, lokowanie produktów i usług. Wszędzie tam, gdzie firma i jej grono beneficjentów dostrzeże potencjał zarobkowy w danym twórcy (influencerze), będzie można zarobić przyzwoite pieniądze.

Statystyki i formaty reklam używane na YouTube

Rodzaje reklam na YouTube

W ciągu około miesiąca ponad 110 000 osób obejrzało film Popko na YouTube, który stał się UWAGA Zysk 2 0,42 USD, tj. H. przy kursie 1 dolar = 3,9 zł dochód przed opodatkowaniem wynosi 9,44 zł. Szczegółowe wyliczenia porównujące polskie i amerykańskie zarobki na YouTube w dalszej części artykułu.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad