Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Ile płacisz na YouTube?

Niestety nie jest to branża, w której można definitywnie określić dochód danej osoby. Na zarobki ma wpływ wiele zmiennych, więc podane tutaj szacunki są jedynie przybliżone. Sam YouTube zarabia na reklamach wyświetlanych osobom, które oglądają nasz film.

YouTube pobiera określoną kwotę za każde 1000 wyświetleń reklamy. Jednak stawka zależy od wielu czynników. Jeśli mieszkasz w innym kraju, stawka będzie się znacznie różnić. To samo dotyczy publikowanych przez nas treści, ponieważ wpływa to również na stawkę. Ale żeby materiał w ogóle zarabiał, musimy najpierw umożliwić monetyzację. Chociaż czasami samo zezwolenie na zarabianie na materiale nie wystarczy, ponieważ jeśli film łamie zasady platformy, YouTube może wyłączyć reklamy w materiale. Ze względu na ograniczenie zarobków na materiale, nie możemy na nim nic zarobić.

Sponsorowanie marki YouTube

Lokowanie produktu, lobbing dotyczący treści i czysty sponsoring to główne źródła dochodów większości użytkowników YouTube. Streamery gamingowe ze słuchawkami znanej firmy umieść na aparacie w taki sposób, aby logo marki było zawsze widoczne – to nie przypadek. Obiektywny przegląd tuszy do rzęs, w których jedna marka bije inne – może nie do końca obiektywna. Jak działa sponsoring na YouTube – znane marki płacą youtuberom liczbą wyświetleń i subskrybentów za promowanie swoich marek na kanale.

Według raportu portalu APYnews, aż 75% znanych youtuberów w Polsce przyznaje, że branded content jest dla nich najważniejszym źródłem dochodów. Jest szczególnie popularny w trzech kategoriach: gry, styl życia i rozrywka. Co ciekawe, najczęstszą formą rozliczeń jest barter – omawiany lub prezentowany sprzęt pozostaje w ramach wynagrodzenia twórcy filmu.

Zyski płyną wtedy tylko z programu AdSense. A ten z milionami wyświetleń w końcu zaczyna się opłacać.

Temat kanału YouTube i zarobki na 1000 wyświetleń

Temat kanału jest jednym z głównych czynników decydujących o tym, ile możesz na nim zarobić. Powszechnie wiadomo, że bank zapłaci więcej niż producent skarpet, a firma farmaceutyczna więcej niż hurtownia nabiału. To, kto się z Tobą reklamuje, zależy od tego, jakie treści masz na swoim kanale.

Według freezl.pl średnie zarobki z reklam dla kanałów o różnej tematyce przedstawiają się następująco:

Różnica w zarobkach YouTube w Polsce i Stanach Zjednoczonych

Zainteresowanie Stany Zjednoczone W Stanach Zjednoczonych obowiązują podobne ceny dla reklamodawców jak w Polsce, tylko w końcu mamy nie PLN, a USD. O czym więc można pomyśleć, nagrywając po angielsku?

Wtedy zamiast szacowanych 1200 zł na milion wyświetleń zarabiamy 1200 dolarów amerykańskich, co przy kursie 3,9 zł = 1 dolar amerykański daje nam: 4680 zł na milion wyświetleń. Mniejsze niż w Polsce wykorzystanie adblockerów i dotarcie do międzynarodowej publiczności nie tylko z USA może również przyczynić się do wyższych przychodów. Warto więc o tym pomyśleć planując swój kanał, nawet jeśli przychody z reklam w Polsce i za granicą to niewielki procent tego, co zarabiają „YouTuberzy”, bo….

Ile kosztuje YouTube – Reklama? ?

YouTube oferuje trzy główne modele rozliczeń. W zależności od formatu i celu reklamy YouTube oferuje możliwość dostosowania modelu do potrzeb reklamodawcy. W związku z tym możliwe jest wykorzystanie wybranego schematu dla niektórych rodzajów płatnej reklamy.

Wyświetlenia — liczba wyświetleń pokazuje, ile osób widziało Twoją reklamę. W takim przypadku warto zwrócić uwagę na inną częstotliwość danych. Wskazuje, jak często reklama była wyświetlana użytkownikowi w określonym przedziale czasu.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad