Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Ile płacisz za 1000 wizyt na YouTube?

YouTube wykorzystuje statystyki i formuły do ​​oceny skuteczności kampanii reklamowej. CPM jest kamieniem węgielnym pomiaru i podstawą do dalszych testów i wniosków.

CPM to kwota, jaką możesz zarobić za materiały promocyjne umieszczone w Twoim filmie wideo na tej stronie. Przyjrzyjmy się głębszej naturze tej koncepcji i spróbujmy naświetlić niektóre niekonsekwencje w jej przebiegu.

Ile YouTube zapłaci za 1000 wyświetleń w Polsce w 2020 roku

Czyli za 1000 wyświetleń na YouTube w tym przypadku zapłacą około 0,0858 zł.

Średnie dochody artysty szacuje się na około 10 000 zł miesięcznie. Dużym zainteresowaniem cieszą się kanały gamingowe i lifestylowe oraz porady.

Jak zarabiać na YouTube?

Na YouTube możesz zarobić dużo pieniędzy. Dla wielu osób tworzenie treści wideo stało się ważnym źródłem dochodu. Terminy „youtuber” czy „vlogger” nie są już tak zaskakujące, jak ich pojawienie się w mainstreamowych mediach. Jeśli jednak chcesz zyskać popularność i wysokie dochody ze swoich kanałów YouTube, musisz dużo pracować.

Zasady współpracy z YouTube są dość jasne: przesyłaj oryginalne filmy, do których masz pełne prawa autorskie; Twórz ciekawe treści na temat, który Cię interesuje; Słuchaj swoich fanów i reaguj na ich potrzeby.

Nie staraj się osiągać zysków, ponieważ musisz wykazać się determinacją, aby je osiągnąć. Niedawno zmieniona polityka finansowa YouTube znacznie zwiększyła wymagania dla twórców. Aby zacząć zarabiać, musisz mieć co najmniej 1000 fanów swojego kanału i ponad 4000 godzin czasu oglądania w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W teorii powinno to zmusić autorów do cięższej pracy nad jakością materiałów. Jak zwykle praktyka była trochę inna niż zakładano: celebryci z YouTube’a zyskali jeszcze większą popularność, a mali YouTuberzy stracili źródło utrzymania. Właściwie źródło, bo duże pieniądze zaczynają się od kilku milionów wyświetleń.

Temat kanału YouTube i zarobki na 1000 wyświetleń

Temat kanału jest jednym z głównych czynników decydujących o tym, ile możesz na nim zarobić. Powszechnie wiadomo, że bank zapłaci więcej niż producent skarpet, a firma farmaceutyczna więcej niż hurtownia nabiału. To, kto się z Tobą reklamuje, zależy od tego, jakie treści masz na swoim kanale.

Według freezl.pl średnie zarobki z reklam na kanałach o różnej tematyce przedstawiają się następująco:

Statystyki i formaty reklam stosowane w YouTube

Rodzaje reklam w YouTube

)

Ponad 110 000 osób obejrzało film Popko w YouTube w ciągu około miesiąca, zarabiając 2,42 USD. Szczegółowe wyliczenia porównujące polskie i amerykańskie zarobki na YouTube w dalszej części artykułu.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad