Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Ile płacisz za promocję na YouTube?

Nasza metoda, którą ostatnio zdobyliśmy, to subskrypcja YouTube w Argentynie. W efekcie za dostęp do usługi nie płacisz 23,99 zł miesięcznie, a jedynie 5 zł miesięcznie. Wszystko, czego potrzebujesz, aby skorzystać z „promocji”, to aplikacja VPN.

Promocja na Youtube

Strona sama w sobie nie wymaga objaśnień, służy do publikowania i oglądania filmów, często w formie teledysków, vlogów (czyli wideoblogów), samouczków i nie tylko. Dzięki temu reklamy YouTube mogą obejmować różne branże, które mogą być również wyświetlane z filmami o podobnej tematyce. Pozwala to dotrzeć bezpośrednio do rzeczywistych klientów docelowych.

Warto zauważyć, ile metod kierowania oferuje Google Ads dla YouTube.

Jaki przychód na milion wyświetleń w YouTube? – na podstawie szacunków Google Ads

Zobaczmy, ile przyniesie nam 1 000 000 wyświetleń na YouTube. Załóżmy dla tego przykładu:

  • Średni koszt reklamodawcy w Google Ads (AdWords) to 0,35 zł za obejrzenie (CPV) reklamy po odjęciu prowizji Google Adsense.
  • Szacuje się, że około 40% internautów w Polsce blokuje reklamy. W tym przykładzie załóżmy, że zobaczy je 60% widzów.
  • , z czego 10% widzów, którzy zobaczą reklamę, ogląda ją i zarabia na kanale na YT.

Promocyjne mikrospoty

Promocyjne mikrospoty są wyświetlane w odtwarzaczu i trwają do 6 sekund. Nie należy ich lekceważyć i przekazywać istotne informacje w jak najkrótszym czasie. Podobnie jak w poprzednim przypadku reklamodawca płaci za każde wyświetlenie zderzaka reklamowego.

Reklamy typu Out-Stream to stosunkowo nowy typ, wprowadzony w 2020 roku! Co ważne, są one dostępne tylko na urządzeniach mobilnych.

Reklama na YouTube – dlaczego warto?

YouTube ma ogromną moc – w samej Polsce ponad 90% internautów korzysta z tego portalu. Coraz częściej mówi się też, że reklama na YouTube jest skuteczniejsza niż to, co jest pokazywane w telewizji – i nie trzeba dodawać, że jest dużo tańsza 😉 Przy tego typu reklamach niezwykle ważne jest, abyś zdecydował, jaki budżet zamierzasz wykorzystać wydać na reklamę i można osiągnąć fajny efekt praktycznie z każdym. Ponadto YouTube oferuje wiele możliwych form reklamy – tak wiele, że powstał na ten temat osobny artykuł. Sprawdź, która reklama najlepiej odpowiada potrzebom Twojej marki.

Reklama w YouTube jest uważana przez wielu ekspertów za najlepszą formę reklamy online, która wpływa na świadomość marki.

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad