Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Ile pobierasz za 10 000 wyświetleń na YouTube?

Wyreżyserowany przez Sylwestra Wardęgę film o zmutowanym gigantycznym pająku, który w rzeczywistości był psem przebranym za potwora, obejrzało ponad 96 milionów ludzi na całym świecie. Można na nim zarobić dużo pieniędzy. Ile?

PRZECZYTAJ TAKŻE | Natychmiast zatrudnij łobuza na pełny etat – tak wygląda nasz dzień pracy

Czy zarabianie na reklamach to jedyny sposób?

Na szczęście nie. Nie zapominajmy, że w miarę rozwoju kanału, stanie się on rodzajem zgromadzenia ludzi podążających za ulubionym autorem. Dlatego wiele firm kontaktuje się bezpośrednio z twórcami, aby wspomnieć o ich produkcie lub usłudze w materiale. To rozwiązanie ma tę zaletę, że jesteśmy trochę mniej zależni od YouTube.

Uzyskanie takiego sponsoringu może być problemem. Jeśli chcemy, aby ktoś chciał się u nas reklamować, musi chcieć być utożsamiany z naszą marką. Czasami jednak takie akcje sponsorowane mogą być bardzo kosztowne, sięgające kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Temat kanału YouTube i zarobki na 1000 wyświetleń

Temat kanału jest jednym z głównych czynników decydujących o tym, ile możesz na nim zarobić. Powszechnie wiadomo, że bank zapłaci więcej niż producent skarpet, a firma farmaceutyczna więcej niż hurtownia nabiału. To, kto się z Tobą reklamuje, zależy od tego, jakie treści masz na swoim kanale.

Według freezl.pl średnie zarobki z reklam na kanałach o różnej tematyce przedstawiają się następująco:

Statystyki i formaty reklam stosowane w YouTube

Rodzaje reklam w YouTube

). Szczegółowe wyliczenia porównujące polskie i amerykańskie zarobki na YouTube w dalszej części artykułu.

Wybór tematów kanałów

Tematy kanałów są jednym z decydujących czynników, od których zależą zarobki ich właścicieli. Im więcej subskrybentów jest skłonnych kupić reklamowane towary, tym większy przychód uzyska autor filmu.

Według serwisu YouTube średnie zarobki z reklam właścicieli kanałów o różnej tematyce są następujące:

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad