Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Ile powinien krótko skrócić YouTube?

zawartość strony

  • 1 krótki opis algorytmu YouTube + jak rozwijać swój kanał za pomocą krótkich filmów (wywiad wideo z oficjalnego kanału YT)
  • Czy YouTube poleca więcej moich długich filmów, gdy ludzie oglądają inne krótkie filmy z mojego kanału?
  • 3 Jak przesyłać filmy krótkometrażowe?
  • 4 Jak tworzyć krótkie filmy na YouTube?
  • 5 Czy mogę publikować długie i krótkie treści na tym samym kanale? Czy taka mieszanka wpływa na wyniki?
  • 6 Czy są jakieś korzyści z założenia drugiego, oddzielnego kanału z krótkimi filmami w YouTube?
  • 7 Ile krótkich filmów muszę przesłać, zanim algorytm zarekomenduje moje filmy?

Dlaczego długość posta ma znaczenie?

Liczba znaków, jaką będzie miał post w sieci społecznościowej, wpływa głównie na to, ile czasu użytkownik spędza na jego czytaniu. W dzisiejszych czasach przyjmujemy wiele informacji i nikt nie ma czasu na czytanie długich postów. Dlatego ważne jest, aby treści publikowane na portalach społecznościowych można było przeczytać bardzo szybko.

Najpierw przyjrzyjmy się, ile znaków może mieć post w najpopularniejszej sieci społecznościowej. Limit jest bardzo duży, ponieważ na Facebooku można opublikować aż 60 000 znaków! To prawie 33 strony standardowej czcionki maszyny do pisania, więc ludzie, którzy lubią pisać, mają tu dużo miejsca. Oczywiście niewiele osób publikuje tak długie posty – przede wszystkim nikt by ich nie czytał. Ile znaków powinien mieć idealny post na Facebooku?

Ile danych zużywa Spotify?

Słuchanie muzyki zużywa mniej internetu niż oglądanie filmów. Spotify wymaga od 10 do 150 MB danych na godzinę.

Zależy to od jakości pobieranych plików.

Przesyłanie strumieniowe jest dostępne w następujących pasmach:

Jak utworzyć film w YouTube? Strategia budowania kanału

Przed rozpoczęciem pracy nad konkretnym filmem należy najpierw przemyśleć ogólną strategię kanału. Bez nich Twój YouTube to tylko worek pełen filmów. Nawet jeśli poszczególne kreacje dość dobrze pasują do siebie tematycznie, nie opowiedzą spójnej historii, nie dotrą do określonej grupy odbiorców i nie zyskasz popularności na tym kanale. Nie obchodzi cię, czy zdarzy ci się oglądać filmy, które nie wywołują żadnej reakcji ani zaangażowania odbiorców, prawda? W takim razie zobacz, jak założyć kanał YouTube z jasno określoną strategią!

1. Zdefiniuj cel

WYBIERZ TEMATY GŁÓWNE

Niezależnie od tego, czy Ty i Twój zespół pękacie w szwach od pomysłów na filmy lub pierwsze szkice wyglądają jak żywe science fiction, musisz o tym pamiętać Twój pierwszy film musi zawierać pewien wspólny wątek, aby widz nie pogubił się w ilości uzyskanych informacji.

Zastanów się na przykład, na jakie pytania najczęściej odpowiadasz w swojej firmie? Ułatwia to rozwiązanie tego pierwszego dużego problemu i skraca czas potrzebny na udzielenie odpowiedzi na tysiące e-maili.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad