Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Ile powinno sie wazyc przy wzroscie 163

Średni wzrost 11-latków to 134-160 centymetrów, natomiast prawidłowa waga 11-latka mieści się w przedziale 27-59 kilogramów. Oczywiście są to dane umowne, które są uważane za standardy specyficzne dla wieku i zostały stworzone na podstawie wielu dokładnych badań. Jeśli jednak dziecko nieznacznie odbiega od tych norm, nie należy się niepokoić i uważnie monitorować jego rozwój.

Dziecko, które w dzieciństwie było mniejsze lub pochodzi z rodziny, w której wszyscy są mali, będzie oczywiście mniejsze od swoich rówieśników. Nie ma w tym nic dziwnego. Jeśli jednak rodzic zauważy coś niepokojącego lub jeśli wzrost lub waga dziecka znacznie odbiega od normy, należy zabrać dziecko do gabinetu lekarskiego, aby ustalić, czy rzeczywiście jest się czym martwić.

Ile powinna ważyć 13-letnia dziewczynka o wzroście 155 cm?

Najbardziej odpowiednia dla wzrostu 155 cm dla dziewczynki w wieku 13 lat jest waga 42 kg. Jeśli Twoja waga nie wzrośnie po 1-2 miesiącach, koniecznie poproś rodziców o umówienie wizyty u specjalisty (pediatry/dietetyka). Pamiętaj, że niedowaga może być niebezpieczna dla zdrowia.

Idealna waga dla kobiety o wzroście 163 cm to 49 kg – 52 kg.

OK, więc ile ważysz, żeby być piękną, szczupłą i cudowną?

Mam dla Ciebie dwie wiadomości – dobrą i złą. Źle: Nie mniej niż idealna waga urodzeniowa. Wszystko poniżej tego wiąże się z drastyczną odpornością organizmu – objadanie się, słodycze, depresja. Dobrze: Zakodowana idealna waga jest… idealna dla Ciebie. Będziesz w niej wyglądać najlepiej.

Nie lubisz tego? Są rzeczy, które możesz zrobić, aby wyglądać lepiej bez utraty wagi. Co? Kontynuuj czytanie.

Wyjaśnię to wszystko na moim przykładzie.

Po co mi to w ogóle?

Siatki służą do oceny wagi i tempa wzrostu Twojego dziecka w porównaniu z innymi dziećmi. Pozwalają na identyfikację niemowląt, których nietypowa dla danego wieku waga może być wynikiem chorób lub zaburzeń rozwojowych. Należy jednak pamiętać, że nie każde dziecko powyżej 97/98 percentyla jest chore, tak jak nie każde dziecko powyżej 75 roku życia jest okazem zdrowia.

Celem rozwoju dziecka nie jest osiągnięcie magicznego 50 percentyla. Jesteśmy inni, dzieci też. W zależności od dziedzictwa genetycznego dzieci mają różną masę ciała: niektóre są grube, inne zaprogramowane są na szczupłą sylwetkę. Nie chodzi więc o tuczenie dzieciaka, który np. cały czas jest w kanale między 10 a 25 percentylem.

Korzyści z ćwiczeń odchudzających

Brak ćwiczeń vs ćwiczenia podczas utraty wagi. przepraszam, tak jest.

Więc nie potrzebujesz żadnych ćwiczeń, aby schudnąć? Niekoniecznie. Warto jednak dodać trochę ćwiczeń, bo trening: (tixabb_7)

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad