Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Ile wygrywa na YouTube z 10 000 subskrybentów?

Na ostatniej stronie pojawiła się wiadomość o możliwości udostępniania postów na stronie w prywatnych historiach użytkowników. Jak się okazuje, Facebook domyślnie testuje wdrożenie funkcji Udostępnij w relacjach.

Po kliknięciu przycisku „Udostępnij” udostępniony materiał automatycznie dostosuje się do formatu Stories. Po obejrzeniu użytkownicy mogą przejść do normalnego posta, w którym mogą zostawić reakcję lub komentarz.

Prawnik działa na rzecz zwierząt

Karolina Kuszlewicz jest z zawodu i wykształcenia prawnikiem. Od kilku lat stara się bronić praw tych, którym odebrano prawo głosu – zwierząt.

Kiedy zdecydowałem się iść na studia prawnicze, a potem zostać prawnikiem, kierowałem się przekonaniem, że aby dobrze sobie radzić, potrzebne są twarde, konkretne narzędzia. Moimi narzędziami są: pozwy, interwencje prawne i porady prawne – powiedziała Karolina Kuszlewicz w rozmowie z Fundacją Otwarte Klatki.

Jak zarabiać na Youtube?

Jest to prawdopodobnie najpopularniejsza metoda, o której wiele osób słyszało. Polega ona właśnie na tym, że Youtube płaci nam za to, że możemy wyświetlać reklamy na Twoich filmach. Część zgromadzonych zysków zostanie wypłacona Tobie jako osobie, która dołączyła do programu partnerskiego Google Adsense. To najlepsza metoda dla osób, które nie mają pojęcia jak zarabiać na swojej pracy. Jednak ta metoda ma szereg wad. Przede wszystkim warunki, które musimy spełnić, aby móc zacząć zarabiać oraz to, że w dłuższej perspektywie mogą to być bardzo małe kwoty, które nie pozwalają nam się utrzymać na stabilnym poziomie. Jeśli jednak przekroczymy pewien próg, możemy wyrwać się z chomiczego koła i szybko zwiększyć swoje zarobki.

Kiedy osiągniemy określony poziom subskrybentów i rozpoznawalności, marki zgłaszają się do nas z propozycjami współpracy. Współpraca ta będzie miała różny charakter. Wspólna seria follow-up, film promocyjny, lokowanie produktów i usług. Wszędzie tam, gdzie firma i jej grono beneficjentów dostrzeże potencjał zarobkowy w danym twórcy (influencerze), będzie można zarobić przyzwoite pieniądze.

Różnica w zarobkach YouTube’a w Polsce i Stanach Zjednoczonych

Co ciekawe w Stanach Zjednoczonych stawki dla reklamodawców są podobne jak w Polsce, z tą różnicą, że kończymy nie w złotówkach, a w DOLARACH mieć .

O czym więc można pomyśleć, nagrywając po angielsku?

Wtedy zamiast szacowanych 1200 zł na milion wyświetleń zarabiamy 1200 dolarów amerykańskich, co przy kursie 3,9 zł = 1 dolar amerykański daje nam: 4680 zł na milion wyświetleń. Mniejsze niż w Polsce wykorzystanie adblockerów i dotarcie do międzynarodowej publiczności nie tylko z USA może również przyczynić się do wyższych przychodów. Warto więc o tym pomyśleć planując swój kanał, nawet jeśli przychody z reklam w Polsce i za granicą to niewielki procent tego, co zarabiają „YouTuberzy”, bo….

Uwaga: KONKURS!

Teraz powiem Wam, że to nie koniec, a właściwie dopiero początek naszego (mnie i Grupy Cogito) wydarzenia. Spodziewaj się wielu zabawnych zajęć. A dzisiaj z radością ogłaszam konkurs, w którym można wygrać niesamowite nagrody. W komentarzu (pod artykułem na blogu lub postem na FB) napisz zakończenie zdania: czytam, bo… Napisz, jaka jest Twoja motywacja. Jeśli sięgasz po książkę, dlaczego czytasz, skąd ten nawyk i potrzeba? Trzy najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone atrakcyjnymi nagrodami: 1. Roczna prenumerata inteligentnych czasopism dla dzieci z grupy COGITO („Kumpel”, „Victor Junior”, „Victor” lub „Cogito”). Tytuł zostanie dostosowany do wieku Twojego dziecka. Do każdej prenumeraty otrzymasz książkę prezentową wraz z pierwszym numerem magazynu. Więcej informacji o czasopismach można znaleźć tutaj: http://grupacogito.pl/ 2. BIS książki dla dzieci z moim autografem, wydawane pod patronatem Wydawnictwa COGITO http://kumpel.com.pl/2018/ksiazki- które – polecamy/ 3 Trzymiesięczny abonament na dostęp do konta premium na mojej platformie szkoleniowej fitAnka.pl Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w konkursie! Zwycięzcę wybierzemy 10 marca i ogłosimy wyniki na FB. czekamy!

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad