Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Ile wygrywa na YouTube?

Wielu YouTuberów, zwłaszcza początkujących, szuka źródła dochodu w programie partnerskim YouTube o nazwie AdSense. Po podłączeniu właściciel wideo zgadza się nie wyświetlać żadnych reklam w swoich produkcjach. Ma wybór gdzie i jakie reklamy się pojawiają, a zyski czerpie z ilości wyświetleń lub kliknięć w sponsorowany materiał. Niestety wbrew oczekiwaniom nie są to kokosy.

Google nie podaje konkretnych danych na temat tego, ile możesz zarobić w AdSense. Sami użytkownicy też niechętnie się nimi dzielą, zwłaszcza że warunki poszczególnych umów mogą się nieznacznie różnić. Pewne jest tylko to, że zyski z programu partnerskiego są zaskakująco niskie przy niewielkiej liczbie wyświetleń. Przeciętny użytkownik, który z trudem przekracza wymagane 1000 abonentów/4000 godzin, otrzymuje za swoją pracę 50-100 zł miesięcznie. Jak ujął to jeden z rozczarowanych twórców – „wystarczy na doner kebab”. AdSense płaci tylko wtedy, gdy przekroczysz milion wyświetleń miesięcznie.

Czy można zarabiać w YouTube i ile?

Na to pytanie najlepiej odpowie ktoś z większym doświadczeniem i zasięgiem ode mnie – Vlogger – Gracz Remigiusz Maciaszek, Krytyk Gier znany lepiej jako Rock Alone.

W poniższym filmie opowiada o tym, ile wyświetleń potrzeba, by zarobić 3200 USD miesięcznie, i dlaczego lepiej jest współpracować bezpośrednio z reklamodawcami niż korzystać z reklam oferowanych przez YouTube.

Zarobki YouTube AdSense

Aby rozpocząć korzystanie z AdSense w YouTube, musisz włączyć zarabianie na swoim kanale YouTube w ustawieniach funkcji kanału. Najważniejszym krokiem w zarabianiu na reklamach Google jest (jak wspomniano wcześniej, utworzenie konta AdSense), a następnie powiązanie go ze swoim kanałem YouTube (jeśli masz wiele kanałów, możesz utworzyć konto AdSense).

Po połączeniu kanału YouTube z kontem AdSense możesz wybrać filmy, na których chcesz zarabiać, oraz typy reklam, które chcesz wyświetlać użytkownikom (pamiętaj, że możesz ustawić opcję blokować reklamy, które nie dotyczą Ciebie ani Twojej pracy). Aby to zrobić, użyj menedżera wideo, wybierz żądany film i wybierz jego ustawienia wyświetlania.

Petanque to świetny sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu z najbliższymi. Zasady są proste, a rywalizacja przyjazna. Podobnie jak w przypadku każdej aktywności fizycznej, należy zachować rozsądne środki ostrożności: być w dobrej formie (nie pić alkoholu!), trzymać piłkę, aby nie spadła do stóp, nie rzucać, gdy inni gracze są w zasięgu lub celować poza granice. Ta gra nie jest podatna na kontuzje, chociaż wypadki się zdarzają.

To jak? Zagramy w petanque?

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad