Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Ile wygrywasz ze 100 000 subskrybentów na YouTube?

Moja klasa zostawiła bardzo mało śmieci po Wigilii. W zeszłym roku były trzy duże worki, w tym roku średni nie był wypełniony nawet do połowy, a pozostałe dwa ledwo pokrywały ziemię. Umieściliśmy ich w innej klasie, a oni w innej.

Wiele szkół przyłączyło się do tzw. Ecovigil. Im mniej śmieci zostanie po naszym spotkaniu, tym lepiej. Żywność trzeba było sprowadzać w opakowaniach wielokrotnego użytku, np. szklanych słoikach, napoje najlepiej w szklanych butelkach i wreszcie w trzylitrowych kartonach. Nie wszyscy się dostosowali, więc po szkolnej imprezie wigilijnej zostało trochę śmieci, ale dużo mniej niż rok temu.

Czy można zarabiać w YouTube i ile?

Na to pytanie najlepiej odpowie ktoś z większym doświadczeniem i zasięgiem ode mnie – Vlogger – Gracz Remigiusz Maciaszek, Krytyk Gier znany lepiej jako Rock Alone.

W poniższym filmie opowiada o tym, ile wyświetleń potrzeba, by zarobić 3200 USD miesięcznie, i dlaczego lepiej jest współpracować bezpośrednio z reklamodawcami niż korzystać z reklam oferowanych przez YouTube.

Sponsorowanie marki YouTube

Lokowanie produktu, lobbing dotyczący treści i czysty sponsoring to główne źródła dochodów większości YouTuberów. Streamery gamingowe ze słuchawkami znanej firmy umieść na aparacie w taki sposób, aby logo marki było zawsze widoczne – to nie przypadek. Obiektywny przegląd tuszy do rzęs, w których jedna marka bije inne – może nie do końca obiektywna. Jak działa sponsoring na YouTube – znane marki płacą youtuberom liczbą wyświetleń i subskrybentów za promowanie swoich marek na kanale.

Według raportu portalu APYnews, aż 75% znanych youtuberów w Polsce przyznaje, że branded content jest dla nich najważniejszym źródłem dochodów. Jest szczególnie popularny w trzech kategoriach: gry, styl życia i rozrywka. Co ciekawe, najczęstszą formą rozliczeń jest barter – omawiany lub prezentowany sprzęt pozostaje w ramach wynagrodzenia twórcy filmu.

Zyski płyną wtedy tylko z programu AdSense. A ten z milionami wyświetleń w końcu zaczyna się opłacać.

Jak mogę odebrać nagrodę?

Jeśli kanał spełnia warunki (tj. ma określoną liczbę subskrybentów), jego autor otrzyma powiadomienie w panelu Studia twórców z unikalnym kodem zamówienia. W zamówieniu proszę podać swoje dane i adres dostawy. Należy zaznaczyć, że powiadomienie pojawi się na panelu w miesiącu po osiągnięciu określonego progu. Jeśli subskrypcje zostały uzyskane w sposób nieuczciwy, YouTube zastrzega sobie prawo do zdyskwalifikowania autora. Po potwierdzeniu szczegółów wysyłka nagrody potrwa od 8 do 12 tygodni od momentu podania adresu wysyłki.

Jeśli chodzi o polski YouTube, zarówno Rubinowa Statuetka, jak i Diamentowy Guzik są obecnie niedostępne dla naszych twórców. Rekordzista Sylwester Wardęga ma do tej pory prawie 3,5 mln abonentów. Przy okazji tego artykułu wypada również wspomnieć o tych, którym udało się już zdobyć złoty przycisk play. Według danych Socialblade mamy obecnie w kraju 26 kanałów, które przekroczyły miliony subskrybentów, niedawno dodano „Z Dupy” Macieja Dąbrowskiego. Poniżej znajduje się lista wszystkich 26 rekordzistów:

Zarabianie na współpracy z markami (lokowanie produktów innych osób)

Kiedy osiągniemy określony poziom subskrybentów i świadomości, marki zaczną proponować współpracuje z przekazem do nas. Współpraca ta będzie miała różny charakter. Wspólna seria follow-up, film promocyjny, lokowanie produktów i usług. Wszędzie tam, gdzie firma i jej grono beneficjentów dostrzeże potencjał zarobkowy w danym twórcy (influencerze), będzie można zarobić przyzwoite pieniądze.

Najmniejsi influencerzy otrzymują produkty firmy w zamian za przesyłanie odcinków. Wraz z pojawianiem się asortymentów pojawiają się nowe możliwości, aż dojdziemy do punktu, w którym otrzymujemy zarówno produkty, jak i wysoką nagrodę za naszą pracę i poświęcenie.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad