Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Ile YouTube daje ci 10 000 subskrybentów?

Początkujący YouTuber powinien poświęcić swój czas na podstawowe prace domowe. Jak pisaliśmy powyżej, należysz do profesjonalistów. Ludzie, którzy mogliby pisać samouczki na temat tworzenia filmów i polubić ludzi.

Kiedy zaczynasz z YouTube, możesz błędnie sądzić, że bycie oryginalnym i „fajnym” nie jest najważniejsze. Możesz też wahać się przed poznaniem wszystkich tych sztuczek, takich jak:

Jaki zasięg jest potrzebny, aby zarabiać w YouTube?

Prawdopodobnie 10-20 000 wyświetleń dziennie można przełożyć na średnią krajową uzyskaną z reklam.

Istnieją jednak branże, takie jak finanse czy biznes, w których można zarobić dziesiątki tysięcy miesięcznie od podmiotów stowarzyszonych z około 10 000 subskrypcji i dobrym wezwaniem do działania.

Wsparcie dla subskrybentów

Chociaż YouTube jest dostępny bezpłatnie, wielu widzów jest gotowych wesprzeć finansowo swojego ulubionego YouTubera. Można to zrobić np. zostając sponsorem danego kanału, przekazując tzw. darowiznę (przelew kwoty poprzez system płatności, np.

PayPal), czy też na zewnętrznych serwisach typu Patronit.pl.

Istnieje wiele zastrzeżeń do samego badania. Nie do końca wiadomo, na czym polegała jego metodologia, a przynajmniej co autorzy raportu rozumieją pod słowem „YouTuber” – znane postacie, streamerzy, a może ludzie, którzy składają razem kocie filmy? Jednak z pewnością rzuca nieco światła na raczkujący i rozwijający się rynek filmów online, które muszą podbić masy w krótkiej formie.

Analiza, dlaczego tak mało zarobiłem na tym filmie w YouTube?

Podejrzewam, że na zarobki w YouTube wpływa kilka czynników, a mianowicie:

Koszt przesyłania i edytowania filmów

Koszt przesyłania i edytowania filmów w kanał marki jest różny. Jeśli zdecydujesz się na samodzielne kręcenie filmów – bez pomocy agencji – to będzie Cię to kosztować tylko czas i środki zainwestowane w profesjonalny sprzęt. Chociaż nagrywanie wideo jest czasochłonnym zadaniem i obejmuje wiele kroków, z czasem będziesz w tym coraz lepszy.

Jeśli jednak nie jesteś dobry w tworzeniu filmów, a jednocześnie chcesz, aby Twoje filmy biznesowe wyróżniały się wyjątkową jakością, możesz wynająć profesjonalną agencję do tworzenia filmów na Twój kanał biznesowy. Znacznie łatwiej będzie Ci wtedy opracować odpowiednią strategię, zdefiniować cele biznesowe, napisać odpowiedni scenariusz, stworzyć odpowiednie tytuły filmowe i możesz pod okiem specjalistów poćwiczyć swoje umiejętności przemawiania przed kamerą. Otrzymasz wsparcie, które może okazać się kluczowe dla sukcesu Twojego kanału biznesowego.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad