Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Ilu obserwujących musisz mieć na YouTube, aby ci zapłacić?

Na to pytanie najlepiej odpowie ktoś z większym doświadczeniem i zasięgiem ode mnie – Vlogger – Gracz Remigiusz Maciaszek, Krytyk Gier znany lepiej jako Rock Alone.

W poniższym filmie opowiada o tym, ile wyświetleń potrzeba, by zarobić 3200 USD miesięcznie, i dlaczego lepiej jest współpracować bezpośrednio z reklamodawcami niż korzystać z reklam oferowanych przez YouTube.

Inny sposób zarabiania pieniędzy z TikTok

Jednym ze sposobów zarabiania pieniędzy na przesyłaniu filmów do TikTok są bezpośrednie umowy z różnymi markami. W ten sposób promujesz produkt, udostępniając treści i zarabiając pieniądze.

Wraz ze wzrostem zasięgu w tej sieci marki zwiększają opłaty za Twoje filmy i oferują oferty promowania swoich produktów.

Najpierw treść, potem pieniądze

Zasady współpracy z YouTube są bardzo jasne: przesyłaj oryginalne filmy, do których masz pełne prawa autorskie; Twórz ciekawe treści na temat, który Cię interesuje; Słuchaj swoich fanów i reaguj na ich potrzeby. Nie staraj się osiągać zysków, ponieważ musisz wykazać się determinacją, aby je osiągnąć. Niedawno zmieniona polityka finansowa YouTube znacznie zwiększyła wymagania dla twórców. Aby zacząć zarabiać, musisz mieć co najmniej 1000 fanów swojego kanału i ponad 4000 godzin czasu oglądania w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W teorii powinno to zmusić autorów do cięższej pracy nad jakością materiałów. Jak zwykle praktyka była trochę inna niż zakładano: celebryci z YouTube’a zyskali jeszcze większą popularność, a mali YouTuberzy stracili źródło utrzymania.

Właściwie źródło, bo duże pieniądze zaczynają się od kilku milionów wyświetleń.

Wielu YouTuberów, zwłaszcza początkujących, zwraca się do programu partnerskiego YouTube o nazwie AdSense jako źródła dochodu. Po podłączeniu właściciel wideo zgadza się nie wyświetlać żadnych reklam w swoich produkcjach. Ma wybór gdzie i jakie reklamy się pojawiają, a zyski czerpie z ilości wyświetleń lub kliknięć w sponsorowany materiał. Niestety wbrew oczekiwaniom nie są to kokosy.

Jak zarabiać na Instagramie – Praca z programami partnerskimi

W przeciwieństwie do treści sponsorowanych przez markę, program partnerski oferuje twórcom większą elastyczność i niezależność w zakresie formy reklamowej.

Po zapisaniu się do wybranego programu partnerskiego użyj unikalnych linków do reklamowanego produktu.

Platforma reklamowa Tik Tok

Jest to pośredni sposób zarabiania na Tik Tok. Platforma AdsTikTok.com służy do dotarcia do nowych fanów i budowania zasięgu.

To z kolei może prowadzić do większych dotacji lub współpracy z markami poszukującymi promotorów dla swoich produktów.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad