Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Ilu obserwujących musisz zarabiać pieniądze na YouTube?

Musisz być kreatywny i innowacyjny, aby dobrze zarabiać na tej platformie. Nie wystarczy kopiować innych. Musisz wiedzieć, jak mądrze wykorzystać ograniczony czas wideo, aby pokonać konkurencję. Poniższe 5 metod jest przydatnych do zarabiania na tej aplikacji.

  1. Zarabianie pieniędzy z Tik Tok – programy partnerskie lub sprzedaż produktów – to łatwy sposób na szybkie zarobienie pieniędzy poprzez sprzedaż produktów. Za to możesz być normalnym człowiekiem. Po prostu stwórz swój produkt i promuj go za pomocą aplikacji. Generowany przez nią duży asortyment pozwala na dotarcie do dużej liczby klientów. Możesz także zarabiać na programach partnerskich popularnych witryn sprzedażowych. To łatwiejsze niż samodzielna sprzedaż, która również wymaga strony internetowej.
  2. Darowizny – Podobnie jak wiele innych platform, Tik Tok oferuje możliwość wysyłania pieniędzy bezpośrednio od fanów do twórców. Dzieje się tak podczas transmisji na żywo. Aplikacja oferuje możliwość przesyłania prezentów lub darowizn, które mogą zawierać treści skierowane do twórcy. Dochód w tym przypadku zależy od liczby naszych widzów i ich hojności. Każdy może przesłać nam dowolną kwotę. TikTokerzy mogą zarobić średnio od 500 do 2000 zł w ciągu kilku godzin transmisji na żywo. Musisz jednak mieć tysiąc obserwujących na swoim profilu, aby odblokować tę możliwość.
  3. Kampanie promocyjne – Możemy również zarabiać współpracując z markami. Zwykle jest to krótka reklama produktów lub usług firmy. Zarobki w dużej mierze zależą od liczby naszych obserwujących i wielkości samej marki. Istnieje również możliwość zarabiania na reklamach wyświetlanych bezpośrednio przez aplikację. Ta funkcja nie jest jednak dostępna w Polsce.
  4. Zarabiaj na Tik Tok – tworzenie i sprzedaż kont – ta opcja jest przeznaczona dla osób, które mogą używać aplikacji śledzącej do szybkiego zarabiania pieniędzy. Polega na założeniu konta i jego późniejszej odsprzedaży. Konta najczęściej kupowane są przez firmy, które chcą je wykorzystać do kampanii reklamowych.
  5. Zarabiaj na TikTok – Porady i zarządzanie kontem – Ta opcja jest przeznaczona dla osób, które chcą zarabiać na prowadzeniu innych kont. Wiele firm chce prowadzić marketing na tej platformie, ale nie wie, jak to zrobić. Mając odpowiednią wiedzę, możemy zarządzać swoim kontem, tworząc filmy, które poprawiają wizerunek firmy. Aby móc wykonywać taką pracę w najlepszy możliwy sposób, warto samemu założyć konto TikTok.

Jak zarabiać na Tik Toku?

Aby zarabiać prawdziwe pieniądze na tej platformie, musisz być bardzo zaradny i często posiadać unikalne umiejętności.

Istnieją jednak również sposoby zarabiania na kanale, które niekoniecznie opierają się na pracy samego tiktokera.

Jak zbudować społeczność YouTube?

Wielu twórców błędnie wierzy, że jeśli ktoś ich zasubskrybuje, będzie za nimi podążać i na zawsze stanie się częścią ich społeczności.

Teraz jest zupełnie inaczej. Fakt, że ktoś Cię zasubskrybował, oznacza tylko, że spodobał mu się Twój film — nawet jeśli powstał rok temu. Jednak często taka osoba jest martwym subskrybentem, ponieważ nie wraca, aby obejrzeć więcej filmów.

Wsparcie dla subskrybentów

Chociaż YouTube jest dostępny bezpłatnie, wielu widzów jest gotowych wesprzeć finansowo swojego ulubionego YouTubera. Można to zrobić np. zostając sponsorem danego kanału, przekazując tzw. darowiznę (przelew kwoty poprzez system płatności np. PayPal), czy też na zewnętrznych serwisach typu Patronit.pl.

Istnieje wiele zastrzeżeń do samego badania. Nie do końca wiadomo, jaka była jego metodologia, a przynajmniej co autorzy raportu rozumieją pod słowem „YouTuber” – znane postacie, streamerzy, a może ludzie, którzy składają razem kocie filmy? Jednak z pewnością rzuca nieco światła na raczkujący i rozwijający się rynek filmów online, które muszą podbić masy w krótkiej formie.

Zarządzanie kontem i marketing w mediach społecznościowych

Ciekawym sposobem zarabiania pieniędzy jest prowadzenie konta dla innych osób. Jeśli masz doświadczenie i doskonale wiesz, jak zachęcić widzów do zostania obserwującymi tego TikTokera, to rozwiązanie jest dla Ciebie. Cenną umiejętnością jest zarządzanie kampaniami TikTok Ads, systemem reklamowym dla użytkowników biznesowych.

Jeśli nie jesteś zainteresowany wywieraniem wpływu lub promowaniem produktów firm, możesz utworzyć własne konta, a następnie sprzedawać je innym. Ostateczny dochód zależy tutaj od liczby widzów, którzy regularnie odwiedzają Twój kanał i angażują się w tworzone przez Ciebie treści. Firmy są skłonne płacić za rozbudowane konta TikTok, ponieważ od razu po zakupie mogą zacząć promować swoje usługi.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad