Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Ilu obserwujących muszę mieć na YouTube, aby zarobić pieniądze

Tytuł i miniatura są ważne, by skłonić użytkownika do kliknięcia, ale temat filmu jest jeszcze ważniejszy. Nawet najlepszy podgląd nie uratuje słabego motywu — czyli takiego, którym interesuje się tylko garstka osób — ale świetny motyw poradzi sobie nawet z podglądem niskiej jakości.

Zakładając, że większość ludzi nas nie zna, musimy nagrywać dla publiczności, nie dla siebie. Dlatego tak ważne jest, aby badać tematy i rozumieć problemy i potrzeby widza.

Jak zacząć zarabiać na Instagramie?

Droga od założenia konta do oczekiwanych dochodów nie musi być długa i kręta. Potwierdzają to influencerzy, którzy osiągnęli swój sukces w ciągu kilku miesięcy. Początki każdego, kto marzy o karierze na Insta, wyglądają podobnie. Jeśli więc chcesz podążać śladami znanych i renomowanych influencerów i zarabiać dzięki IG, wykonaj poniższe kroki.

To są absolutne podstawy zarabiania na Instagramie. Zarabianie na swojej sławie i wpływie wśród publiczności jest możliwe tylko wtedy, gdy masz swoich fanów. Nawet jeśli nie zawierasz umowy na promowanie konkretnej marki i skupiasz się na promowaniu własnego produktu lub usługi, nic nie zyskujesz, jeśli ludzie nie śledzą Twojego profilu. Kluczem jest więc dotarcie do jak największej liczby osób.

Najpierw treść, potem pieniądze

Zasady współpracy z YouTube są bardzo jasne: przesyłaj oryginalne filmy, do których masz pełne prawa autorskie; Twórz ciekawe treści na temat, który Cię interesuje; Słuchaj swoich fanów i reaguj na ich potrzeby. Nie staraj się osiągać zysków, ponieważ musisz wykazać się determinacją, aby je osiągnąć. Niedawno zmieniona polityka finansowa YouTube znacznie zwiększyła wymagania dla twórców. Aby zacząć zarabiać, musisz mieć co najmniej 1000 fanów swojego kanału i ponad 4000 godzin czasu oglądania w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

W teorii powinno to zmusić autorów do cięższej pracy nad jakością materiałów. Jak zwykle praktyka była trochę inna niż zakładano: celebryci z YouTube’a zyskali jeszcze większą popularność, a mali YouTuberzy stracili źródło utrzymania. Właściwie źródło, bo duże pieniądze zaczynają się od kilku milionów wyświetleń.

Wielu YouTuberów, zwłaszcza początkujących, zwraca się do programu partnerskiego YouTube o nazwie AdSense jako źródła dochodu. Po podłączeniu właściciel wideo zgadza się nie wyświetlać żadnych reklam w swoich produkcjach. Ma wybór gdzie i jakie reklamy się pojawiają, a zyski czerpie z ilości wyświetleń lub kliknięć w sponsorowany materiał. Niestety wbrew oczekiwaniom nie są to kokosy.

Tik Tok skąd to zjawisko?

Zarabiaj

Trudno powiedzieć, co stoi za ogromną popularnością tej platformy. Ekspansja Tik Toka rozpoczęła się nagle wraz z przejęciem coraz popularniejszej aplikacji Musical.ly. Opierał się praktycznie na tym samym co Tik Tok i był poprzednikiem tego typu usługi.

Platforma reklamowa Tik Tok

Jest to pośredni sposób zarabiania na Tik Tok. Platforma AdsTikTok.com służy do dotarcia do nowych fanów i budowania zasięgu.

To z kolei może prowadzić do większych dotacji lub współpracy z markami poszukującymi promotorów dla swoich produktów.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad