Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Ilu subskrybentów jest potrzebnych do podania talerza?

Jakiego wpływu możemy się spodziewać?

Możemy spodziewać się przyrostu od 0,5 do 1 kilograma nowych włókien mięśniowych w ciągu miesiąca, ale w przypadku kobiet skupiamy nasze oczekiwania na tej dolnej granicy. Czy to dużo czy mało? Dla wielu to niewiele, ale myślę, że kobiety, którym bardziej zależy na ujędrnieniu pośladków i wyszczupleniu ramion niż na dużych bicepsach, nie będą miały problemu z tak subtelnym generowaniem masy. Dodanie większej ilości kalorii wraz z treningiem siłowym/oporowym zwykle skutkuje szybszym przyrostem masy ciała, ale nie spodziewaj się, że wpłynie to na procent tkanki tłuszczowej. Tutaj również musisz działać powoli!

Istnieje wiele mitów na temat tego, ile białka należy spożywać przy swojej wadze. Są tacy, którzy uważają, że im więcej, tym lepiej i wyliczają wartości powyżej 3 g/kg masy ciała. Są też tacy, którzy próbują zwiększyć do 1,2 g/kg masy ciała. Może ta strategia działa na niektórych ludzi. Jednak badania naukowe mówią, że dla maksymalnie efektywnej syntezy białek mięśniowych należy uwzględnić w diecie od 1,4 do 2 g/kg masy ciała (dane ISSN). Osobiście układając jadłospis dla kobiety kieruję się zwykle przedziałem 1,8-2 g/kg masy ciała i taką wartość będę Wam polecać w dzisiejszym jadłospisie. Zwykle w mojej diecie jest dużo białka pochodzenia roślinnego, więc celuję w najwyższą część tej rekomendacji.

Kim jest Marek Golec?

Autorem poniższego artykułu jest Marek Golec:

  • Autor Tax Master Blog.
  • Autor nowej książki „Oszczędzaj podatki i nie daj się nabrać na urząd skarbowy” – premiera styczeń 2022. Świetnie! miałam okazję przeczytać. Dam ci znać, kiedy będzie dostępny.
  • Dyplom z ekonomii i finansów na Université Sorbonne Paris Nord we Francji.
  • Doradca podatkowy (IČO 13709) z dużym doświadczeniem w księgowości praktycznie wszystkich rodzajów działalności. Specjalizuje się również w opodatkowaniu nieruchomości, kryptowalut, akcji i metali szlachetnych. Jego mocnymi stronami są również aspekty podatkowe związane z samochodem służbowym.
  • Współwłaściciel biura księgowo-podatkowego działającego pod markami Master Podatków i Wynajmistrz.
  • Przedsiębiorca i inwestor w nieruchomości.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad