Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Ilu subskrybentów jest potrzebnych do posiadania zakładki społeczności na YouTube?

To spełnienie marzeń wielu graczy. Zarabiaj na swojej pasji grając w swoje ulubione tytuły przez wiele godzin. Jednak podobnie jak w przypadku profesjonalnego gracza, droga do sukcesu streamera nie należy do najłatwiejszych. Rozmawiam z Krzysztofem Wacławkiem, youtuberem i od jakiegoś czasu streamerem, znanym szerszej publiczności pod pseudonimem Rivid, o tym jak zacząć streamować, gdzie szukać inspiracji i czy zarobki z „live gaming” naprawdę robią furorę różnica sprawia, że ​​odwracasz głowę.

Jak pozyskać dane do optymalizacji treści?

Powiązane słowa kluczowe uzyskujemy bezpośrednio z wyszukiwarki Google. Znajdują się one na dole wyników wyszukiwania po wpisaniu i wyszukaniu określonej frazy w wyszukiwarce. Dane ze średnią ilością treści, nagłówków lub obrazków możemy uzyskać sami, co jest dość czasochłonne, lub za pomocą wtyczki typu Keyword Surfer. Podstawowe dane jesteśmy w stanie uzyskać ręcznie, jednak aby stworzyć lub zoptymalizować dalsze treści, a zwłaszcza uzyskać stosunek TF:IDF dla danego hasła, będziemy musieli skorzystać ze specjalnych programów.

Jest to darmowy program audytu witryny pod kątem SEO, który przeprowadza dla nas całą analizę konkurencji. W programie wykonujemy pełne sprawdzenie serwisu pod kątem SEO, a w zakładce „Content Check” możemy sprawdzić wskazaną podstronę pod kątem określonego słowa lub słów kluczowych. Otrzymujemy w ten sposób wszystkie wartości – ilość treści, zagęszczenie słów kluczowych, ilość nagłówków czy nawet wyróżnionych słów, na które powinniśmy zwrócić uwagę pisząc tekst pod dane zapytanie. Najciekawsza jest jednak zakładka TF:IDF, gdzie na podstawie 10 najlepszych stron uzyskujemy oceny jedno-, dwu-, a nawet trzyliterowych słów kluczowych, które powinny znaleźć się w treści. Dużym plusem jest możliwość odznaczenia witryn, których treść jest w dużej mierze zbudowana wokół sekcji komentarzy, ponieważ takie witryny mają tendencję do zniekształcania wyników.

Pytanie lub komentarz? Zostaw mi wiadomość!

Masz pytanie? Możesz użyć tego linku, aby nagrać wiadomość głosową za pomocą mikrofonu komputera.

Pamiętaj, że wiadomość może trwać do 90 sekund (ale możesz przesłać wiele) 🙂

Jeśli przedstawisz się i podasz adres swojego bloga (lub strony internetowej) podczas przesyłania pytania, wstawię do niego link jak w poprzednich odcinkach podcastu. Może to pomóc w promocji Twojego bloga, dlatego zachęcam do zadawania pytań głosowo.

Jak zarabiać na reklamach w YouTube?

Pierwszym sposobem zarabiania pieniędzy w YouTube są reklamy. Oprócz tego, że jest to jedna z najłatwiejszych dostępnych opcji, możesz ją włączyć w mgnieniu oka. Zarabianie na reklamach wymaga spełnienia określonych zasad:

  • zgodność z zasadami YouTube dotyczącymi zarabiania;
  • mieszka w kraju, w którym dostępny jest program partnerski YouTube;
  • Mieć ponad 4000 godzin ważnego publicznego materiału filmowego w ciągu ostatnich 12 miesięcy;
  • Zdobądź ponad 1000 subskrybentów na swoim kanale;
  • Utwórz połączone konto AdSense.

Kto może zgłaszać?

Wnioski mogą składać zarówno ojciec, jak i matka dziecka, o ile pozwala na to stan zdrowia. Musi mieć pełną zdolność do czynności prawnych. Jeśli są nieletni, ale mają więcej niż 16 lat, muszą mieć ograniczoną zdolność do czynności prawnych. Formalności może również załatwić przedstawiciel ustawowy lub opiekun matki dziecka (np. jej rodzice). Może zastępca. Za przygotowanie dokumentacji odpowiada szpital, a jego przedstawiciel musi złożyć kartę we właściwym urzędzie stanu cywilnego.

Od 2015 roku jest to 21 dni od daty karty urodzenia i trzy dni od daty karty martwego urodzenia.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad