Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Ilu subskrybentów jest potrzebnych do zarabiania na YouTube?

Liczba subskrybentów na YT, czyli łączna liczba widzów oglądających kanał w YouTube, jest wskaźnikiem popularności danego kanału. To nie tylko liczba, ale element, którego algorytm używa do promowania i oceniania filmów opublikowanych na kanale. Aby dołączyć do programu partnerskiego YouTube, twórca musi mieć ponad 1000 aktywnych subskrypcji na swoim kanale i 4000 godzin obejrzanych filmów. Dopiero po spełnieniu tych warunków możesz przesyłać filmy do monetyzacji i tylko wtedy zaczną zarabiać.

Wyświetlenia na YT pokazują, ile razy film został odtworzony, co jest wskaźnikiem jego popularności. Jest to wartość skumulowana obejmująca nowe i powracające wizyty. Algorytmy odpowiedzialne za promowanie filmów wykorzystują wyświetlenia na YouTube. Porównują swoją liczbę z całkowitym czasem spędzonym na oglądaniu filmów, jednocześnie oceniając zasadność swoich reklam.

YouTube stał się sposobem na życie wielu osób

YouTube był kiedyś platformą, na której można było znaleźć nieprofesjonalne filmy, często bardzo słabej jakości. Przekrój tematyczny był od początku bardzo szeroki i zmienia się do dziś. Jednak treść publikowana na tych stronach uległa zmianie.

YouTube jest dziś pełen filmów nagranych profesjonalnym sprzętem, który często kosztuje dużo pieniędzy.

Dla wielu osób tworzenie i publikowanie filmów stało się sposobem na życie, czasem na bardzo wysokim poziomie.

Ile dokładnie zarabiają YouTuberzy?

Jeśli spojrzeć na liczby, nawet przeciętny youtuber nie ma na co narzekać. Ceny reklam wyświetlanych na YouTube wahają się od 0,50 zł do 5 zł. Jeśli więc YouTuber, który ma średnio 50 000 wyświetleń pod filmem, publikuje ich 6 miesięcznie, może spodziewać się, że na samych filmach zarobi 150-1500 zł. Wydaje się, że to niewiele, ale warto przyjrzeć się mniejszym kanałom, które widzimy i przekonać się, że sytuacja nie jest taka zła. Ponadto na wartość danego materiału wpływa wiele innych czynników, takich jak: tixagb_14)

 • Rodzaj reklam
 • Czas, jaki widz spędza na reklamach
 • Kliknięcia reklam
 • AdBlock (ograniczenie zarobków YouTubera)
 • publikowane treści wpływające na jakość kanału
 • Zarobki na YouTube – jakie są zarobki na polskim YT? Co jest potrzebne do zarabiania pieniędzy na Youtube. Ile można zarobić na Youtube? Ile zarabiają najpopularniejsi na polskim YouTubie?

  Zapewne wielu z Was zastanawia się ile można zarobić umieszczając własny film na Youtube. Postaram się opowiedzieć trochę więcej o zarobkach na Youtube i ile teoretycznie mogą zarobić najbardziej szanowane osoby w internecie.

  Program partnerski YouTube — Zarabiaj na swoich filmach.

  Finansowanie społecznościowe Twój następny kreatywny projekt

  Finansowanie społecznościowe to świetny sposób na zrobienie czegoś, gdy nie masz pieniędzy na urzeczywistnienie swojego pomysłu. Jeśli Twój pomysł jest wystarczająco interesujący, możesz poprosić publiczność i społeczność crowdfundingową o wsparcie finansowe, niezależnie od tego, czy potrzebujesz pomocy w modernizacji sprzętu, zatrudnieniu aktorów, czy pokryciu dodatkowych kosztów produkcji.

  Zastanów się nad nakręceniem filmu, w którym przedstawisz swój pomysł lub przedsmak tego, jak będzie wyglądał, w dobrze przyjętym filmie krótkometrażowym Kung Fury na Kickstarterze, będącym hołdem dla filmów akcji z lat 80.

  )

  Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
  Privacidad