Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Ilu subskrybentów musisz mieć pieniądze na YouTube?

Wielu YouTuberów, zwłaszcza początkujących, szuka źródła dochodu w programie partnerskim YouTube o nazwie AdSense. Po podłączeniu właściciel wideo zgadza się nie wyświetlać żadnych reklam w swoich produkcjach. Ma wybór gdzie i jakie reklamy się pojawiają, a zyski czerpie z ilości wyświetleń lub kliknięć w sponsorowany materiał. Niestety wbrew oczekiwaniom nie są to kokosy.

Google nie podaje konkretnych danych na temat tego, ile możesz zarobić w AdSense. Sami użytkownicy też niechętnie się nimi dzielą, zwłaszcza że warunki poszczególnych umów mogą się nieznacznie różnić. Pewne jest tylko to, że zyski z programu partnerskiego są zaskakująco niskie przy niewielkiej liczbie wyświetleń. Przeciętny użytkownik, który z trudem przekracza wymagane 1000 abonentów/4000 godzin, otrzymuje za swoją pracę 50-100 zł miesięcznie. Jak ujął to jeden z rozczarowanych twórców – „wystarczy na doner kebab”. AdSense płaci tylko wtedy, gdy przekroczysz milion wyświetleń miesięcznie.

Ile wyświetleń w YouTube potrzeba, aby osiągnąć średnią krajową?

Analiza uwzględnia dochód z programu partnerskiego YouTube. Aby się zarejestrować, musisz mieć co najmniej 1000 subskrybentów i 4000 godzin czasu oglądania w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Obecnie kanałem z największą liczbą subskrybentów jest T-Series (204 mln). W TOP50 nie ma polskojęzycznych kanałów – w Polsce najlepsze kanały mają „tylko” niespełna 5 mln subskrybentów.

Według wyliczeń Reboot Online Marketing wystarczy 3 170 189 wyświetleń na YouTube, aby uzyskać średnią krajową w skali roku, która wynosi ~50 000 zł netto (~4200 zł miesięcznie). Pod koniec 2021 roku sieć dowiedziała się, że Wersow zarabia miesięcznie tak dużo, że kwota ta nie wydaje się wysoka, gdy patrzy się na nią przez pryzmat zarobków najlepiej zarabiających youtuberów.

Zarabiaj z YT – Dotacje

Jeśli masz wiernych i licznych fanów, możesz skorzystać z ich dotacji. To kolejny sposób na zarabianie pieniędzy na YT.

Niezbyt popularna i niezbyt elegancka — po prostu poproś widzów o wsparcie finansowe.

Marketing afiliacyjny

Marketing afiliacyjny to jeden z najprostszych sposobów na rozpoczęcie zarabiania pieniędzy od samego początku. Dlaczego jest? Promujemy produkty lub oprogramowanie za procent od transakcji. Istnieją różne programy partnerskie z różnymi innymi modelami rozliczeń, ale w Internecie najczęściej spotykany jest model success fee, czyli prowizja za osiągnięty wynik.

Ok, ale jak na tym zarobić?

Statystyki i formaty reklam używane na YouTube

Rodzaje reklam na YouTube

Ponad 110 000 osób oglądało film Popko na YouTube przez około miesiąc, co 0,42 przyniosło zysk NOTATKI 2 dolary, więc przy kursie wymiany 1 dolar = 3,9 zł dochód przed opodatkowaniem wynosi 9,44 zł. Szczegółowe wyliczenia porównujące polskie i amerykańskie zarobki na YouTube w dalszej części artykułu.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad