Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Ilu subskrybentów potrzebuję zarabiać na YouTube?

Na YouTube możesz zarobić dużo pieniędzy. Dla wielu osób tworzenie treści wideo stało się ważnym źródłem dochodu. Terminy „youtuber” czy „vlogger” nie są już tak zaskakujące, jak ich pojawienie się w mainstreamowych mediach. Jeśli jednak chcesz zyskać popularność i wysokie dochody ze swoich kanałów YouTube, musisz dużo pracować.

Zasady współpracy z YouTube są dość jasne: przesyłaj oryginalne filmy, do których masz pełne prawa autorskie; Twórz ciekawe treści na temat, który Cię interesuje; Słuchaj swoich fanów i reaguj na ich potrzeby. Nie staraj się osiągać zysków, ponieważ musisz wykazać się determinacją, aby je osiągnąć. Niedawno zmieniona polityka finansowa YouTube znacznie zwiększyła wymagania dla twórców. Aby zacząć zarabiać, musisz mieć co najmniej 1000 fanów swojego kanału i ponad 4000 godzin czasu oglądania w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W teorii powinno to zmusić autorów do cięższej pracy nad jakością materiałów. Jak zwykle praktyka była trochę inna niż zakładano: celebryci z YouTube’a zyskali jeszcze większą popularność, a mali YouTuberzy stracili źródło utrzymania. Właściwie źródło, bo duże pieniądze zaczynają się od kilku milionów wyświetleń.

Ile więc można zarobić na reklamach w YouTube?

Nie przedłużając, pokażę Ci zrzut ekranu po włączeniu zarabiania na kanale. YouTube zaprosił mnie do programu afiliacyjnego w styczniu 2021 r. Wymaga 1000 subskrypcji, 4000 godzin odtwarzania w ciągu ostatnich 365 dni i żadnych naruszeń. Reklamy zaczęły się wyświetlać na moim kanale 6 stycznia.

Kwota może nie przytłacza, ale w porównaniu z ilością pracy i częstotliwością wrzucania filmów, muszę być szczery i powiedzieć, że nie przemęczyłem się zbytnio.

Jestem dość leniwy prowadząc kanał, ale staram się, aby każdy odcinek był przynajmniej o 1% lepszy od poprzedniego.

Pomyślnie wypromuj swój kanał YouTube

Po pierwsze, potrzeba czasu, zanim Twoje filmy zostaną polecone. Dlatego już na tym pierwszym etapie warto pomyśleć o wykupieniu abonamentu YouTube. Dzięki temu kanał rozwija się szybciej, a widzowie mogą natychmiast znaleźć Twoje treści. Subskrypcje YT pomagają również w pozycjonowaniu filmów w wyszukiwarce oraz zwiększają częstotliwość rekomendacji kanału przez algorytm.

Youtuber – zawód przyszłości?

Jaki jest powód popularności kanałów YouTube? Dlaczego wciąż tajemnicą jest, ile zarabia youtuber? Czy YouTuber to zawód przyszłości? Vlogi i kanały YouTube to niewątpliwie kolejny etap ewolucji internetu. Ich popularność opiera się na łatwości odbioru przekazu – obejrzenie krótkiego filmu jest znacznie łatwiejsze niż przeczytanie wpisu na blogu, a często także na samej tematyce i pomysłowości twórców. Jak w każdej branży bardzo ważna jest znajomość rynku, zapotrzebowania oraz kreatywność twórców.

Zarabiaj na wyświetleniach – program partnerski Google Adsense

Najpopularniejszą metodą jest zarabianie na wyświetlaniu reklam na Twoich filmach. Kiedyś decydowaliśmy, czy wyświetlać reklamy w naszych filmach. Dzisiaj YouTube poszedł o krok dalej. Obecnie reklamy są wyświetlane w każdym filmie, chyba że użytkownik ma subskrypcję YouTube Premium. Reklamodawcy z całego świata mogą łatwo skonfigurować reklamę wyświetlaną podczas Twojego filmu. Dzięki temu YouTube dzieli się z nami częścią zysków, jakie otrzymuje z tej praktyki.

Niestety ten sposób zarabiania w Polsce jest przeznaczony głównie dla dużych twórców ze względu na niskie stawki, które potrafią być 7x niższe niż twórcy z USA.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad