Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Ilu użytkowników YouTube jest na świecie?

Według raportu Digital 2022, w zeszłym roku Facebook pozostał platformą z największą na świecie bazą aktywnych użytkowników, docierając do prawie trzech miliardów ludzi. YouTube wylądował na drugim miejscu z dwoma i pół miliardami, a wynik dwóch miliardów zapewnił miejsce na podium zwycięzców komunikatorowi WhatsApp. Mogłoby się wydawać, że w czasach popularności krótkich filmów wertykalnych formatem TOP 3 na smartfony byłby Instagram czy TikTok, jednak mimo szybkiego wzrostu platformy te zajęły odpowiednio czwarte i szóste miejsce.

Z jakich aplikacji społecznościowych korzystają Polacy? Według zeszłorocznego raportu YouTube był numerem jeden nad Wisłą, ale nie wpisał się do bieżących statystyk. Na podium są obecnie Facebook, Messenger i Instagram, czwarty jest WhatsApp, a piąty TikTok, który cieszy się coraz większą popularnością wśród młodych użytkowników.

Ile osób na świecie korzysta z internetu?

W 2020 roku z Internetu na świecie korzystało ponad 4,5 miliarda ludzi, a liczba użytkowników portali społecznościowych przekroczyła już 3,8 miliarda, tj. H. blisko 60% światowej populacji jest już online – mówi nam Digital 2020, raport opublikowany we współpracy z Hootsuite.

  • Obecnie na świecie żyje około 7,75 miliarda ludzi, z czego około 55% w miastach.
  • Przeciętny internauta spędza online 6 godzin i 43 minuty dziennie, czyli około 100 dni w roku.
  • jeśli śpimy średnio 8 godzin dziennie, oznacza to, że spędzamy ponad 40 procent naszego życia w Internecie.

Kamień milowy w YouTube

Pamiętam czas, kiedy nie traktowałem YouTube Premium zbyt poważnie. Możliwość płacenia za YouTube pojawiła się w Polsce w 2019 roku.

Tak, korzystałem z bezpłatnego okresu próbnego (bo był oferowany) i korzystając z tej opcji byłem zadowolony z braku reklam na stronie (bo działało). Później szybko wróciłem do Spotify, bo nawet darmowa wersja lepiej zna moje upodobania niż płatny YouTube Music. Jednak korzystając z YouTube nie widziałem sensu w opłacaniu abonamentu i wydawało się, że wiele osób myśli podobnie.

Myliłem się.

Liczba użytkowników Goldenline w Polsce

  • 2,83 mln zarejestrowanych użytkowników (źródło: Goldenline)
  • każdego dnia przybywa około 320 nowych użytkowników i 30 opinii o pracodawcach
  • Najpopularniejsze zawody to: Biznesmen, księgowy, specjalista ds. obsługi klienta, specjalista ds. marketingu
  • Najliczniejsze sektory to: finanse, ekonomia, sprzedaż, administracja biurowa
  • 0,9 mln użytkowników Mają 30-40 lat

::

Najpopularniejsze media społecznościowe w Polsce

Jak wygląda sytuacja? Według raportu Digital 2020: Poland YouTube jest najpopularniejszym portalem społecznościowym w Polsce. Korzysta z niego 92% internautów. Za nim uplasował się Facebook z 89% i jego Messenger Messenger (72%). Tuż za nimi uplasował się Instagram – 55%, WhatsApp – 45% i Twitter – 35%.

W powyższym raporcie zauważono również, że o ile Polska nie jest obecnie rekordzistą pod względem czasu spędzanego w mediach społecznościowych, o tyle zbliżamy się do światowej czołówki. Najczęściej korzystamy z Facebooka i Instagrama, średnio ponad 50 minut dziennie. Bardzo wysoką ocenę ma też YouTube, który zajmuje nam średnio 40 minut.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad