Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jak być YouTuber w wieku 12 lat?

Piłkarz, strażak, astronauta? Kim chcesz być w przyszłości? Jest więcej niż pewne, że każdy z nas zadał sobie to pytanie przynajmniej kilka razy w dzieciństwie. Czy to w szkole, czy na rodzinnej uroczystości odpowiadaliśmy grzecznie – jako śpiewacy, nauczyciele, strażacy czy astronauci.

Ale gdyby głowa rodziny zapytała o plany zawodowe młodych ludzi, pewnie nawet nie wiedziałby, jaka jest wymarzona praca jego wnuka! Najpopularniejszy zawód wśród nastolatków nie istniał jeszcze 15 lat temu i jest nim YouTuber.

Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Czy myślisz o tym, co lubisz oglądać na YouTube, co lubią oglądać twoi znajomi i ludzie wokół ciebie? Wiek również odgrywa tutaj rolę. Ludzie lubią oglądać różne rzeczy: zabawne filmy pełne skrajnych emocji, gdy ktoś gra w grę, ale także tutoriale (jak coś zrobić?). Dużą popularnością cieszą się również filmy motywacyjne, bajki dla dzieci, zwiastuny kinowe, teledyski, filmy podróżnicze z pięknymi ujęciami, poradniki… Zastanawiasz się, czy chcesz klikać filmy do internetowego szaleństwa, czy wartościowy materiał? Tak naprawdę to od Ciebie zależy, co zostanie opublikowane. Staraj się, aby temat był interesujący. Zanim założysz kanał YouTube, zastanów się, do kogo chcesz dotrzeć z tymi filmami (ustal odbiorców na przyszłość). A jeśli po prostu nie wiesz, od czego zacząć, ale naprawdę chcesz, warto najpierw zapoznać się ze sprzętem. Pozwól dziecku „pobawić się” YouTuberem! Wykonuj pierwsze eksperymenty z kamerą, rozmawiaj z kamerą, przycinaj filmy. Czasami nie warto publikować wszystkiego naraz. To też warto dziecku wytłumaczyć. Musisz gdzieś zacząć.

Im więcej czasu spędzasz na tworzeniu treści (filmów, treści w mediach społecznościowych), tym lepszy stajesz się w tym, co robisz – ulepszanie swoich filmów zawsze wymaga nowych umiejętności.

Czy dzieci mogą przesyłać treści do YouTube?

Niestety wiele witryn powiela mit, że YouTube istnieje od 13 lat.

Znajduje to również odzwierciedlenie w informacjach, czy dzieci mogą przesyłać treści do YouTube.

Musisz mieć ukończone 16 lat, aby założyć konto na YT, przesyłanie przed swoimi szesnastymi urodzinami jest możliwe tylko z kontem rodzica.

Jak przygotować film na YouTube?

Fenomen między starszymi a młodszymi nastolatkami – kanał YouTube. Około 75% młodych ludzi zapytało, co chcieliby robić w przyszłości, że chcą być znanym youtuberem lub influencerem. Easy Bread odpowiada, musisz powiedzieć coś do kamery internetowej, a pieniądze same lecą!

Inspiracja jest wartościowa – ale rozsądna

Widzowie mogą wiele wybaczyć – nawet nieco gorszą jakość. Ale tylko wtedy, gdy treść, którą widzą, jest naprawdę interesująca. Wydaje się, że prawie wszystko jest już na YouTube. Osoba, która na tym etapie rozważa zostanie youtuberem, może poczuć, że nie pozostaje jej nic innego, jak podążać śladami innych. Oczywiście to nie do końca prawda. Relacje Muse z innych branż w YouTube są doskonałym dowodem na to, że pomysły, które wydają się nie mieć miejsca na platformie, wciąż mogą zyskać zwolenników. Nie ma nic złego w czerpaniu inspiracji od innych. Ale tylko wtedy, gdy tworzony content jest dostosowany do potrzeb nowego kanału, a twórca wnosi też dużo oryginalności do filmów. Oglądanie drugorzędnych filmów w niższej jakości niż doświadczony YouTuber zdecydowanie nie jest receptą na sukces.

Na początek warto też zastosować zasadę, że liczy się każda sekunda. Początki działalności na YouTube to ciągłe dążenie do uwagi użytkowników. Dlatego podczas edycji wideo warto być krytycznym i stosować zasadę „mniej znaczy więcej” — wybierać tylko najlepsze ujęcia i eliminować moment przestoju. W sytuacji, gdy kilka godzin materiału filmowego zamienia się w kilkuminutowy film, takie podejście może wydawać się marnotrawstwem. Nie ma jednak sensu żałować gorszych nagrań i wciskać je do wideo, ponieważ obniżają one jedynie jakość nagrania i mogą przyczynić się do utraty uwagi widza.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad