Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jak być YouTuber w?

Pytanie brzmi więc, co zrobić, aby podbić scenę YouTube i zostać znanym twórcą ciekawych filmów? Po pierwsze: trzeba mieć pomysł. Nie idź bez! Musisz jasno określić, jakie treści chcesz opublikować. Coraz więcej osób mówi o specjalizacji i że jest to droga do zrobienia, ponieważ jeśli jesteś dobry we wszystkim, nie jesteś zły w niczym. Jednak to nie do końca prawda – wciąż istnieje wiele kanałów lifestylowych, których tematyka jest bardzo zróżnicowana.

Tak więc nie ma jednej uniwersalnej zasady sukcesu danego tematu – wszystko zależy od Ciebie, Twojej pomysłowości i Twojej osobowości. Jeśli masz świetne poczucie humoru, talent, o którym inni powinni wiedzieć, powinieneś spróbować pokazać to na dużym ekranie, jakim jest YouTube. Czasami obserwujących można zdobyć budując swoją społeczność, niekoniecznie oryginalną treść.

Jak wyróżnić się w gąszczu filmów na dowolny temat w YouTube?

Na YouTube jest mnóstwo kanałów o jedzeniu, samochodach, podróżach, sporcie i grach. Każdego dnia coraz więcej osób publikuje swoje treści w YouTube i chce stać się znanymi i popularnymi YouTuberami, takimi jak Ty. Czy to oznacza, że ​​jesteś skazany na porażkę? Oczywiście nie. Jest mało prawdopodobne, aby dać ludziom coś, czego nigdy wcześniej nie widzieli ani nie słyszeli. Jednak Twoja osobowość, Twój wyjątkowy i charakterystyczny sposób dostarczania treści, zgłębiania tematu lub przedstawiania go z zupełnie innej strony oraz Twoje zaangażowanie zwiększają szansę na zdobycie zaufania widzów, zatrzymanie ich i… numer Be 1 YouTube!

To kolejna złota zasada, o której warto pamiętać, jeśli chcesz zostać czołowym youtuberem. Format to kolejny sposób prezentacji treści. Jak wiesz (bo pewnie sam to robisz), ludzie przeszukują YouTube w poszukiwaniu tutoriali, testów czy przepisów. Każdy z tych typów wideo można nazwać formatem treści. Czy warto postawić na jednego faceta? nie Czemu? Bo każdy z nich trafia do określonej grupy odbiorców. Dlatego jeśli chcesz zwiększyć liczbę widzów i subskrybentów na YouTube, musisz zapewnić zróżnicowany format materiałów.

Po prostu edytuj i zdobądź subskrybentów

Wideo gotowe? czas budować! Na szczęście nie musisz od razu wydawać milionów monet, ponieważ istnieje wiele darmowych programów.

Lightworks 14, HitFilm Express, Machete Lite to tylko niektóre z wielu propozycji. Oprócz tego istnieją aplikacje, które umożliwiają przetwarzanie ze smartfona, np. B. Edytor wideo InShot PowerDirector, VivaVideo.

Wypróbuj kilka z nich, aby zobaczyć, który najbardziej Ci odpowiada pod względem interfejsu użytkownika i oczekiwanej funkcjonalności. Masz problem z opanowaniem niektórych efektów? Tutaj na pewno przydają się tutoriale, nie zgadniesz gdzie… Tak, na YouTube!

Opieranie się nienawiści

YouTuberzy często spotykają się z negatywnymi opiniami, a czasem obraźliwymi komentarzami na swój temat. Zawsze znajdzie się ktoś, komu nie spodoba się treść danego filmu. Niestety, zamiast kulturalnie wyrażać swoje opinie, niektórzy obrażają i piszą, i to złośliwie. Youtuber musi więc być wytrwały w radzeniu sobie z takimi trudnościami, znać swoją wartość i nie poddawać się.

Youtuber musi pamiętać o swoich widzach czekających na nowe filmy. Dlatego powinien dodawać materiały w odpowiednim czasie i dotrzymywać obietnic. Odpowiedzialność rozciąga się również na treści publikowane w filmach, które powinny mieć charakter kulturowy i wartościowy.

Regularność ma znaczenie

Chociaż istnieją YouTuberzy, którzy rzadko przesyłają filmy, ale wciąż mają lojalnych fanów, musieli już wcześniej zasłużyć na tę reputację. Jedną z podstawowych zasad osoby rozważającej zostanie YouTuberem jest regularne publikowanie. Jest to ważne z kilku powodów. Po pierwsze, im więcej masz treści, tym większe masz szanse na zdobycie nowych obserwujących. Po drugie, jeśli nowicjusz YouTuber zaniedbuje swoje konto i rzadko dodaje, widzowie wideo szybko się wyłączą.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad