Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jak długo może być transmitowany na żywo na YouTube?

Widoczny entuzjazm rozśpiewanych seniorów oraz praca dodatkowej, „biegnącej” ręcznej kamery pozwoliły stworzyć świąteczną atmosferę w zwykłej sali biura Praga Północ.

Kolejna czwarta edycja Festiwalu Romansów, tym razem pieśni śpiewane w kilku językach, odpowiednio świąteczna atmosfera w Akademii Rycerskiej w Lehnicach i produkcja 4 kamer.

Jak rozpocząć transmisję na żywo w YouTube?

Transmisje na żywo na nowych kanałach YouTube są dostępne dla wszystkich. YouTube to ogromna platforma, na której można znaleźć filmy na niemal każdy temat, więc jest to idealne miejsce do dzielenia się ciekawymi materiałami. Jak więc możemy rozpocząć transmisję na żywo?

  1. Najpierw musimy założyć konto i aktywować transmisję na żywo. Aby to zrobić, musisz wybrać kraj i preferowaną metodę wysyłki kodu weryfikacyjnego oraz wprowadzić swój numer telefonu komórkowego.
  2. Następnie musimy wprowadzić 6-cyfrowy kod weryfikacyjny, który otrzymaliśmy, aby zweryfikować Twoje konto.
  3. Jeżeli nasze konto jest już zweryfikowane i mamy dostęp do transmisji na żywo, musimy wybrać opcję „Studio twórców” w opcjach kanału.
  4. Następnie kliknij „Transmisja na żywo” i naciśnij przycisk „Rozpocznij transmisję na żywo”.
  5. Jeśli nie ma ograniczeń przesyłania na kanał, możemy przesyłać strumieniowo do YouTube za pomocą przeglądarki internetowej lub kodera strumieniowego.

Konfiguracja konta

Oczywiście, aby skonfigurować transmisję, musisz mieć konto YouTube i kanał YouTube. Ważne: Kanał musi być zweryfikowany (tutaj) oraz musi być włączona opcja „Na żywo” (tutaj). Obie metody są proste, czasami trzeba podać numer telefonu, na który otrzymasz SMS-a z kodem potwierdzającym. Należy o tym pamiętać, zwłaszcza przy uruchamianiu nowego kanału, ponieważ aktywacja transmisji często zajmuje 48 godzin i nie może nastąpić w ostatniej chwili.

Musisz również upewnić się, że konto nie ma ograniczeń dotyczących publikowania materiałów, które są uważane za nieodpowiednie lub naruszają prawa autorskie. Brzmi to dziwnie, a nawet karnie, ale to ograniczenie nie jest aż tak egzotyczne.

Naruszenie praw autorskich może zostać wymyślone przez YouTube, gdy mechanizm automatycznej weryfikacji wykryje niedozwolone treści w obrazie lub dźwięku, np. B. Fragmenty innych prac chronionych prawem autorskim. Dlaczego elegancki?

Podsumowanie

Przesyłanie strumieniowe na żywo w YouTube jest bardzo łatwe i wygodne. Jednak prostota wiąże się z pewnymi ograniczeniami, a niektórym może brakować narzędzi do komunikacji z widzami, np. B. Ankiety lub forum dyskusyjne.

Niewątpliwą zaletą jest możliwość transmisji wideo na żywo w jakości HD, a następnie edytowania i publikowania wydarzeń wideo za pomocą jednego narzędzia. Możesz także spotkać się z zaproszonymi gośćmi za pośrednictwem transmisji na żywo. To bardzo ciekawa możliwość, którą dokładniej opiszę w kolejnym poście.

Wirecast, solidny program nadawany na żywo

Po pierwsze, istnieje niewiele programów, które mogą przesyłać strumieniowo do wielu lokalizacji w tym samym czasie. Jednym z najlepszych programów, które możesz zainstalować na swoim komputerze z tą funkcją, jest Wirecast. Wyraźną zaletą programu Wirecast jest profesjonalna jakość i szeroki wybór opcji, zarówno w wersji Basic (Studio), jak i Professional (Pro).

Oprócz możliwości płynnego i niezawodnego przesyłania strumieniowego do wielu lokalizacji jednocześnie, Wirecast oferuje proste, intuicyjne sterowanie oraz automatyczne podłączanie kamery i mikrofonu. Narzędzie to bez wątpienia zadowoli nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Jednocześnie jest przyjazny dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z transmisją online, ale od samego początku chcą korzystać z najbardziej profesjonalnych narzędzi.

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad