Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jak długo niemowlę może nie robić kupy

Dzieci karmione piersią są mniej podatne na zaparcia. Jeśli dziecko jest karmione wyłącznie mlekiem matki, nie robi kupy nawet przez tydzień. Jeśli nie ma innych objawów, nie ma się czym martwić.Jeśli karmisz piersią swoje dziecko i nadal zauważasz objawy zaparcia u swojego dziecka, powinnaś zwrócić uwagę na swoją dietę. Wyeliminuj produkty mocno przetworzone, które zawierają sztuczne dodatki, barwniki, konserwanty i zagęszczacze.

W rzadkich przypadkach zaparcia u dziecka mogą być spowodowane alergią, np. na białka. Chociaż mleko matki jest trawione dwukrotnie, niewielki procent białek i peptydów może nie być rozkładany na aminokwasy. Takie białka mogą przekroczyć barierę jelitową i dostać się do układu krążenia. Układ odpornościowy matki może nie być w stanie ich wyeliminować ze względu na wcześniej wykształconą tolerancję. Następnie przemieszczają się z krwią do gruczołów sutkowych, a stamtąd do mleka.

Dziecko karmione sztucznym mlekiem nie robi kupy

Sztuczne mleko jest trudniej trawione niż mleko matki. Z tego powodu dzieci karmione piersią rzadziej mają problemy z wypróżnianiem. U niemowląt karmionych mieszanką problemy żołądkowe można rozwiązać za pomocą symetykonu, ale aby zapobiec nawrotom zaparć, dobrze jest zmienić rodzaj podawanego mleka. Na rynku dostępnych jest wiele produktów przeznaczonych dla niemowląt z wrażliwym układem pokarmowym, jednak przy wyborze mleka dobrze jest skonsultować się z pediatrą.

Niemowlęta rozpoczynające swoją przygodę z pokarmami stałymi często mają zaparcia. Jeśli powoli wprowadzasz do diety produkty, możesz wyłapać te, które powodują problemy żołądkowe, ale dobrze jest podawać pokarmy, w których zawartość błonnika jest odpowiednio wysoka.

Błonnik zawarty jest w:

Profilaktyka – jak zapobiegać zaparciom u noworodka?

Aby zaparcia u noworodka nie były problemem, warto najpierw jak najdłużej karmić piersią. WHO zaleca karmienie niemowląt wyłącznie mlekiem matki do 6 miesiąca życia. To najlepsze dla rozwoju flory jelitowej dziecka, która jest ważna dla prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego. W praktyce jednak życie pisze inne scenariusze, więc jeśli musisz wprowadzić pokarm dla dziecka przed 6. miesiącem życia, obserwuj, jak organizm dziecka reaguje na nowe pokarmy, aw przypadku zaburzeń trawienia zacznij jak najszybciej. Aby nie zastanawiać się, co stosować na zaparcia u niemowląt, warto podawać dziecku probiotyki, które odżywiają jeszcze nierozwiniętą mikroflorę przewodu pokarmowego dziecka. Jednak wszelkie krople na zaparcia u dzieci należy wcześniej omówić z lekarzem.

Co powinno Cię niepokoić.

Często powtarzam, że brzydka kupa jest łatwa do wykrycia. To naprawdę widać, co na pewno zobaczycie na poniższych zdjęciach. Dużo śluzu, ropa, przegniła zielona farba, śmierdzący kał czy biała farba to symptomy problemów, które warto skonsultować ze specjalistą.

Krew w kale może pochodzić z różnych źródeł. Pojawiająca się jednorazowo lekka kropla lub nitka krwi może oznaczać uszkodzenie błony śluzowej odbytnicy, jasne smugi krwi mogą być oznaką alergii lub drobnych otarć i ran. Ciemna krew w stolcu jest oznaką problemów w górnych odcinkach układu pokarmowego, takich jak: B. Ciężkie alergie lub choroby wymagające leczenia. Ciemna krew w stolcu może również wystąpić, jeśli dziecko wypiło mleko z uszkodzonego sutka.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad