Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jak długo trwa edycja filmu na YouTube?

Jakość dźwięku w filmach często odróżnia produkcje profesjonalne od amatorskich. Są elementy, na które powinniśmy zwrócić uwagę podczas przygotowań, samego nagrania i postprodukcji.

Dlaczego po prostu nie nagramy dźwięku kamerą? Po pierwsze, odległość między mikrofonem (kamerą) a źródłem dźwięku (twarzą mówiącego) jest często większa niż 1-2 metry, co oznacza, że ​​oprócz głosu naszej postaci, będziemy rejestrować wiele dźwięków otoczenia, pogłos pomieszczenia, ruch uliczny itp. Po drugie jakość wbudowanych mikrofonów kamery nigdy nie będzie tak dobra, jak w przypadku specjalnego sprzętu.

jakość wideo

Prawdopodobnie widziałeś filmy w dobrej i złej jakości w YouTube. Na jakość wideo wpływają 3 rzeczy:

 • Rozdzielczość wideo: Rozdzielczość wskazuje, ile pikseli wideo jest wyświetlanych. Więcej pikseli oznacza lepszą jakość i wyższą rozdzielczość. Popularne rozdzielczości wideo to HD, SD, Full HD i 4K. Jeśli nagrywasz filmy 4K lub Full HD, możesz spróbować obniżyć rozdzielczość, a następnie przesłać. Filmy, które oglądasz w rozdzielczości 1080p, są w jakości Full HD, a filmy w rozdzielczości 720p w jakości HD.
 • Liczba klatek na sekundę: Film składa się z sekwencji obrazów. Liczba klatek na sekundę wskazuje, ile klatek jest wyświetlanych w ciągu jednej sekundy. Wyższa liczba klatek na sekundę zapewnia lepszą jakość wideo.

  Film, który chcesz przesłać do YouTube, powinien mieć odpowiednią liczbę klatek na sekundę.
 • Szybkość transmisji: Wskazuje, ile bitów jest przetwarzanych w jednostce czasu. Wyższa szybkość transmisji danych zapewnia lepszą jakość wideo. Jednak wraz ze wzrostem szybkości transmisji bitów rośnie również rozmiar pliku.

Załóż konto i zarabiaj na YouTube

Prawdopodobnie trafiłeś na ten artykuł, ponieważ chcesz dowiedzieć się, jak wyróżnić się na YouTube, czyli jak zostać zauważonym na YouTube. H. jak tworzyć przyjazne dla użytkownika treści Algorytmy tej platformy. Użyj go, aby zbudować ogromną liczbę obserwujących w mediach społecznościowych i zarobić poważne pieniądze.

Zastanawiasz się, jak przyciągnąć widzów do swojego kanału YouTube?

Zasoby i treść

W momencie pisania tego postu opublikowałem tylko kilka filmów krótkometrażowych, więc nie jestem ekspertem. Na szczęście nie piszę tego tekstu z własnego doświadczenia (przynajmniej nie przede wszystkim). Regularnie śledzę kilka anglojęzycznych kanałów na Blogu, Pozycji i YouTube. I stąd pochodzą informacje zawarte w tekście.

Główne źródła to:

Poniżej znajduje się krótkie podsumowanie samouczka:

 1. Funkcja edycji wideo działa zarówno w darmowej, jak i płatnej wersji serwisu Canva
 2. )

 3. Możesz korzystać z obszernych bibliotek darmowych filmów dostępnych bezpośrednio w serwisie Canva
 4. Możesz przesłać własny film do serwisu Canva
 5. Edycja wideo: Istnieje możliwość zmiany początku i końca aby przyciąć wideo i zaznaczyć fragment
 6. Podobnie jak w przypadku zdjęć, wideo mieści się w ramkach i można dostosować jego rozmiar według własnego uznania
 7. Jeśli plik z filmem zawiera dźwięk, można dostosować dostosuj głośność lub wycisz wideo
 8. Możesz dodać muzykę bezpośrednio w Canva
 9. )

 10. Pobierz projekt wideo jako plik mp4

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad