Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jak długo wytrzyma silnik na gazie?

Instalacja gazowa – montować czy nie?

Instalacja gazowa to rozwiązanie wybierane przez dużą liczbę kierowców. Gdy tylko cena benzyny wzrośnie, więcej osób będzie chciało kupować LPG. Oczywiście nie tylko powoduje to, że benzyna jest droższa, ale także gaz jest nieco wolniejszy. Jak każda ingerencja w samochód wiąże się z ryzykiem. Jest to jednak korzystne dla kierowców, którzy pokonują dużo kilometrów. Im więcej, tym wygodniejsza jazda samochodem.

Chcesz mieć dłuższą gwarancję na wtryskiwacze STAG? Tylko mała zmiana.

Zastosuj filtr z włókna szklanego w swojej instalacji STAG, a zyskasz lepszą ochronę wtryskiwaczy i dłuższą 3-letnią gwarancję na ten element instalacji gazowej. To najdłuższa gwarancja na wtryskiwacze na rynku!

Jako producent systemów STAG autogaz dbamy o to, aby nasze systemy działały bezproblemowo. Na wtryskiwacze STAG udzielana jest gwarancja producenta 24 miesiące od daty montażu. Jednak brud wlewany na stacjach benzynowych może doprowadzić do awarii urządzenia nawet po upływie okresu gwarancyjnego. Rozszerzona ochrona gwarancyjna pozwala uniknąć nieoczekiwanych kosztów i dłużej cieszyć się bezproblemową jazdą.

[amazon bestseller =»części zamienne do mini coopera» items=»5″]

Czy samochód z instalacją LPG jest słabszy?

Właściwie nie ma jasnej odpowiedzi na to bardzo często zadawane pytanie. Wiele zależy od rodzaju zasilania jednostki napędowej, a także od klasy samej instalacji LPG. Minimalny spadek osiągów, rzędu dosłownie kilku procent, występuje głównie w silnikach z pośrednim wtryskiem benzyny oraz typowych instalacjach gazowych (czyli z sekwencyjnym wtryskiem gazu). Przy prawidłowym montażu i dobrej jakości montażu spadek ten występuje nie tylko prawie wyłącznie przy najwyższych obrotach silnika, ale jest też praktycznie nieodczuwalny. Na przykład, zamiast maksymalnej prędkości 180 km/h na benzynie, ten sam samochód osiągnie nieco mniejszą prędkość na benzynie (np. 170 km/h). Warto jednak zaznaczyć, że spadek wydajności czasami może być nieco większy, ale może też nie wystąpić wcale – nie ma tu reguły.

Ceny instalacji LPG wahają się od niecałych ok. 7 tys. O ile tak duża różnica w cenie może być nieco myląca, to przy wyborze odpowiedniej instalacji gazowej warto po prostu pamiętać o znanej zasadzie towarzyszącej innym zakupom: nie kupuj produktu najdroższego ani najtańszego. Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest więc poleganie na kalkulacji opłacalności, czyli skupienie się na oferowaniu systemów ze średniej półki cenowej. Z reguły po rozważeniu wszystkich zalet i wad, a także wszystkich kosztów, okazuje się to najbardziej opłacalne.

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad