Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jak działa reklama YouTube?

Wygląda na to, że reklama internetowa nie jest już w stanie nas zaskoczyć. Ale co roku pojawiają się aktualizacje lub nowe formaty, na przykład w sieciach społecznościowych. Nowoczesne formy reklamy przyciągają właścicieli e-sklepów, którzy są już przyzwyczajeni do tradycyjnych form marketingu i szukają alternatywnych sposobów promocji swojego biznesu. Czym są innowacyjne reklamy i jakie zjawiska kreują? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Dlaczego warto polegać na reklamie w Google, a nie na klasycznym pozycjonowaniu?

Działania SEO na miejscu i poza nim były absolutnym priorytetem dla reklamodawców i przedsiębiorców. Jednocześnie pozycjonowanie sieci stało się z czasem niezadowalające, ponieważ wzrosły wymagania marketerów i samych użytkowników sieci. W tym momencie więcej uwagi poświęcono Google Ads. Nie da się ukryć, że kampania Google Ads przynosi reklamodawcom wiele innych korzyści. Najważniejsze to:

  • wysoka skuteczność – reklama w Google dociera do znacznie większej liczby użytkowników i jest precyzyjnie kierowana do grup docelowych. Są to więc internauci, którzy mogą być poważnie zainteresowani zakupem naszych produktów lub usług.
  • od zaraz – kampania w Google Ads działa od początku. Daje to możliwość pozycjonowania znacznie wyżej niż w organicznych wynikach wyszukiwania Google, co przekłada się na wyższe CTR.
  • większe możliwości reklamowe – nie ma ograniczeń co do możliwości reklamowania swoich produktów w Google Ads. Reklamodawca nie skupia się tylko na linkach tekstowych. Reklama produktowa, reklama na YouTube czy reklama wideo to tylko kilka przykładów form reklamy, które udostępnia nam Google Ads.
  • możliwość prowadzenia działań remarketingowych – przy odpowiedniej konfiguracji kampanii Google Ads remarketing nie wymaga dużego nakładu organizacyjnego, a przede wszystkim jest bardzo skuteczny.
  • Reklama w sieci Google i mediach pokrewnych — Kampania Google Ads promuje nasze produkty i usługi nie tylko w sieci Google, ale także w mediach powiązanych z Google, takich jak YouTube.

Jak reklamować się w YouTube?

Reklamy w YouTube różnią się w zależności od Twoich oczekiwań. Reklamy YouTube mogą służyć do budowania świadomości marki, wpływania na decyzje zakupowe, zwiększania sprzedaży lub zwiększania lojalności wobec marki. Reklamy wideo w YouTube można wykorzystać do osiągnięcia tych celów na następujące sposoby:

Zaprezentuj swój produkt osobom, które niewiele o nim wiedzą. Dotrzyj do osób, które są zainteresowane podobnymi produktami.

Serwis, który każdego dnia gromadzi użytkowników

Od dawna wiadomo, że reklama musi być najpierw widoczna, aby była skuteczna. Tylko w ten sposób mamy szansę pozyskać nowych klientów, którzy bezwzględnie chcą skorzystać z naszej oferty.

Stanie się tak jednak tylko wtedy, gdy wybierzemy witrynę, która nie tylko ma już wielu użytkowników, ale każdego dnia gromadzi nowych, z których lubią korzystać. Możemy więc być pewni, że umieszczenie tam naszej reklamy da nam duże możliwości zarobkowe. Youtube to witryna internetowa, na której znajdują się treści rozrywkowe, dokumentalne i prywatne.

Reklama na YouTube – dlaczego warto?

YouTube ma wielką moc – w samej Polsce ponad 90% internautów korzysta z tego portalu. Coraz częściej mówi się też, że reklama na YouTube jest skuteczniejsza niż to, co jest pokazywane w telewizji – i nie trzeba dodawać, że jest dużo tańsza 😉 Przy tego typu reklamach niezwykle ważne jest, abyś zdecydował, jaki budżet zamierzasz wykorzystać wydać na reklamę i można osiągnąć fajny efekt praktycznie z każdym. Ponadto YouTube oferuje wiele możliwych form reklamy – tak wiele, że powstał na ten temat osobny artykuł. Sprawdź, która reklama najlepiej odpowiada potrzebom Twojej marki.

Reklama w YouTube jest uważana przez wielu ekspertów za najlepszą formę reklamy online, która wpływa na świadomość marki.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad