Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jak konwertować wideo na YouTube bez napisów tekstowych?

Jak przekonwertować audio/wideo na tekst? Konwertuj za pomocą gglot.com | automatycznie konwertuj audio lub wideo na format tekstowy Jak generować napisy w innych językach do swoich filmów na YouTube. Oto link do Gglot: https://gglot.com/

Jak mogę dokonać transkrypcji dźwięku na tekst? Chcesz przekonwertować plik wideo/audio na format tekstowy i nie wiesz jak? Gglot to profesjonalne narzędzie, które pozwala konwertować pliki wideo lub audio do formatu tekstowego, tak aby tekst pasował do transkrypcji dialogów, która może istnieć w tych oryginalnych plikach wideo/audio. A także, że tekst można zapisać w formacie PDF, TXT lub EXCEL. Ale Gglot oferuje również możliwość konwersji zawartości plików wideo/audio na napisy, które można przesłać na YouTube.

Jak dodać napisy z wersją językową na YouTube

Dodanie własnych napisów jest jeszcze łatwiejsze. I co ważniejsze – akcję wykonujesz w Studiu Beta Creator. Wszystko, co musisz zrobić, to przejść do menedżera wideo swojego kanału, kliknąć przycisk „Edytuj” obok filmu, wybrać opcję „Napisy” i dodać ścieżkę tekstową. YouTube obsługuje następujące formaty plików: SubRip (.srt), SubViewer (.sbv lub .sub), MPsub (.mpsub), LRC (.lrc) i Videotron Lambda (.cap). Osoby niedoświadczone w tworzeniu plików z napisami powinny używać dwóch pierwszych formatów. Zawierają tylko podstawowe informacje o tym, kiedy teksty mają się ukazać. Pamiętaj, że możesz je edytować w prostym edytorze tekstu (np. Notatniku lub Wordpadzie).

Pytanie o to, jak dodać napisy we własnym języku do filmu poza YouTube, jest trochę inne. Zasadniczo masz dwie opcje: utworzyć oddzielną ścieżkę tekstową, aby dodać ją do odtwarzacza wideo lub dodać napisy do pliku filmowego. Każdy z tych kroków wymaga innych programów.

konwertuj wideo z YouTube na tekst

Aby przekonwertować wideo z YouTube na tekst, musisz pobrać wideo. Możesz korzystać z bezpłatnych programów do pobierania filmów z YouTube, takich jak poniższe!

Pozycjonowanie w YouTube – na co zwrócić uwagę?

Uwzględnienie słów kluczowych w strategii miejsc docelowych wideo jest koniecznością. Wyszukiwarka portalu odczytuje m.in. słowa zawarte w opisie oraz w tytule w celu rozpoznania treści filmu. W tym celu możesz skorzystać z Planera słów kluczowych Google AdWords. Możesz także użyć tego narzędzia, aby uzyskać informacje o średniej miesięcznej liczbie wyszukiwań hasła w Google. Jeśli poza SERP-ami w wyszukiwarce na często wyszukiwane słowo kluczowe pojawiają się także filmy z serwisu, to ich wysoka pozycja wnosi do nagrania wiele nowych wyświetleń. Analizując słowa kluczowe, pamiętaj, że podczas wyszukiwania filmów użytkownicy serwisu korzystają z mniej skomplikowanych wyszukiwań niż w Google. Więcej o analizie słów kluczowych przeczytasz w tym artykule na naszym blogu: Po przeanalizowaniu fraz, na których opiera się późniejsza strategia pozycjonowania wideo, dowiedz się, jaka jest konkurencja. Sprawdź, jak optymalizują swoje filmy i jakie słowa kluczowe mają podobne filmy.

Konwertuj wideo na tekst i twórz napisy do swojego filmu

Każdy film powinien zawierać napisy, tłumaczenie na język migowy i transkrypcję wideo. Napisy sprawiają, że filmy są bardziej dostępne. Dodanie napisów do filmów poprawia zrozumienie niektórych osób. W tym osoby, które nie mówią językiem tego filmu, osoby niepełnosprawne i widzowie z całego świata.

Podczas tworzenia filmu ze względu na prostotę dobrym pomysłem wydaje się pominięcie napisów lub napisów.

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad