Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jak mieć partnera na YouTube

Kontrowersyjne materiały stają się ostatnio coraz bardziej popularne. Doskonałym przykładem jest kanał Sexmasterki, który swoimi kontrowersyjnymi treściami opartymi na erotyzmie i chwytliwymi nagłówkami przyciągnął ogromną widownię. Kontrowersje budzi również SA Wardega, największy kanał na polskiej scenie YouTube z ponad trzema milionami widzów. Twórca zasłynął dzięki filmowi Mutant Giant Spider Dog.

W ostatnim czasie wielu użytkowników oburzyła się akcja Reserved – powstał film z dziewczyną szukającą zaginionego chłopca z Polski. Klip okazał się kampanią marketingową, która rozwścieczyła widzów, którzy próbowali pomóc kobiecie spełnić jej marzenie. Takich „wydarzeń” było znacznie więcej, więc wniosek jest oczywisty. Widzowie bardzo szybko uzyskują wyświetlenia kontrowersyjnych treści.

Ile zarabia YouTuber?

Podobnie jak w przypadku kosztów reklamy w YouTube, trudno jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ należy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Jednym z nich iw zasadzie najważniejszym jest wskaźnik popularności kanału YouTubera, liczba subskrypcji i wyświetleń wśród filmów. Według raportu APYNews i Get Hero najpopularniejsi polscy YouTuberzy zarabiają od 13 000 do nawet 27 000 zł miesięcznie. Dotyczy to kanałów, które mają około 400 000 subskrybentów. W przypadku kanałów o mniejszym zasięgu, gdzie liczba subskrypcji nie przekracza 250 tys., miesięczny dochód to ok. 4 tys. zł. Ponad 50% YouTuberów to ci, których kanały subskrybuje mniej niż 250 tysięcy osób i których miesięczny dochód z kanału zaczyna się od 1000 do 5000 zł.

Jak założyć kanał YouTube i zarabiać pieniądze?

Zacznijmy od podstaw.

Aby zarabiać na YouTube, musisz mieć własny kanał lub rozpowszechniać treści, umieszczać produkty z innymi YouTuberami. Najprostszą formą jest zarabianie na reklamach Google Adsense, które pojawiają się w Twoich filmach. Stąd mit, że do zarabiania na YouTube potrzebny jest szeroki zasięg i setki tysięcy widzów. Potrzebujesz przemyślanego planu i świadomej kontroli nad działaniami content marketingowymi, a zwrot z inwestycji pojawi się już w pierwszym odcinku.

O tym jak założyć i skonfigurować kanał na YouTube pisałem tutaj >>>

Jakie filmy publikować, żeby zarabiać?

Aby w ogóle zostać przyjętym do programu zarabiania i być zainteresowanym zarabianiem pieniędzy na YouTube, musimy publikować filmy, które są naszą własną produkcją lub do których mamy pisemne prawa do użytku komercyjnego. Nasze filmy nie mogą w żaden sposób naruszać praw autorskich – oznacza to, że nie możemy wykorzystywać muzyki, do której nie posiadamy praw w celach komercyjnych (np. jeśli chcemy stworzyć vloga i odtwarzać piosenkę w tle). Nie używamy fragmentów innych programów (np. fragmentów filmów i seriali) itp. Jakiekolwiek naruszenie praw autorskich lub chociażby wątpliwość, że mamy do nich prawo, np. Na przykład użycie muzyki usłyszanej w filmie spowoduje, że Google odrzuci nasz film i zacznie zarabiać na tym konkretnym filmie. .

Zawsze korzystałem z banków muzycznych w moich filmach i wybranych utworach, które mają licencję do użytku komercyjnego, ale niektóre z moich filmów na YouTube zostały odrzucone tylko z powodu praw autorskich. Czemu? Nie mam pojęcia, ale próba udowodnienia, że ​​mam prawo do korzystania z tych plików, nie zadziałała. Więc jeśli chcesz zarabiać na Youtube, musisz poważnie potraktować kwestię praw autorskich.

Moja historia, czyli teoria kontra praktyka

Moja historia jest bardzo krótka i przez to dla wielu bardzo zaskakująca. A dowiaduje się o tym nie tylko z wiadomości, które dostaję na YouTubie, ale także od tych, z którymi miałem okazję rozmawiać po moich wystąpieniach.

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad