Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jak można utworzyć kanał YouTube?

Z technicznego punktu widzenia założenie kanału na największej na świecie platformie do publikowania i przeglądania wideo to bardzo proste zadanie, które nie zajmuje więcej niż dziesięć minut i jest całkowicie bezpłatne.

Właściciele kont Google naprawdę muszą przejść do karty Kanały YouTube i podać dodatkowe informacje o kanale na tej platformie (w tym nazwę, awatar, tło, linki do innych mediów społecznościowych, opis kanału itp.).

O czym należy pamiętać, prowadząc kanał YouTube?

Pierwszą rzeczą, która często pojawia się w innych wątkach marketingowych, są badania odbiorców. Decydując się na markowy kanał na YT, warto wiedzieć, z kim chcemy rozmawiać. Jak pokazują statystyki, YouTube nie skupia się wyłącznie na najmłodszych odbiorcach. Grupa wiekowa 13-17 lat jest trzecią co do wielkości, a usługi docierają głównie do grupy wiekowej 18-24 lata (grupa największa), a następnie do grupy wiekowej 25-34 lata. W ostatnim czasie znacznie wzrosło również zainteresowanie starszych użytkowników. A w jakim wieku jest Twoja grupa docelowa? Jakie są jego oczekiwania? Jak się komunikuje? Warto to wszystko wiedzieć przed założeniem kanału.

Materiały wideo publikowane na YouTube to świetna obecność reklamowa, którą można obejrzeć w wyszukiwarce Google oraz na samym portalu. Podobnie jak w sieci, również tutaj ważnym czynnikiem będzie optymalizacja kanału i poszczególnych filmów. Im lepiej film zostanie umieszczony, tym większy będzie jego zasięg i dotrze do większej liczby zainteresowanych. To nie jedyna rzecz do zapamiętania.

Od youtubera do influencera

Założenie kanału YouTube jest łatwe, ale utrzymanie wysokiej oglądalności już nie. Bycie YouTuberem to nie tylko portal. Twórcy muszą pojawiać się w wielu sieciach społecznościowych, aby przyciągać ludzi z innych miejsc do swojej firmy. Instagram, Facebook, Twitter i Tik Tok są również powszechnie używane przez rejestratorów. To bardzo dobry sposób na zdobycie nowych widzów i rozwój biznesu również w innych mediach społecznościowych. Teraz wiesz, jak założyć konto na YouTube i co musisz zrobić, aby być popularnym.

Zobacz też: Jak zarabiać w internecie?

Jak edytować filmy i jakich narzędzi użyć?

Edytowanie filmów w YouTube może być zarówno proste, jak i zadanie wymagające pomocy profesjonalisty. Oczywiście wszystko zależy od tego, jak duże i złożone pliki wideo chcesz udostępnić na markowym kanale YT.

Od treści przesłanych do klienta przemysłowego nikt nie będzie wymagał epickiego tempa i efektów specjalnych rodem z hollywoodzkich produkcji – w wielu przypadkach wystarczą podstawowe umiejętności montażu wideo, które nie są trudne do zdobycia. Przede wszystkim należy nauczyć się wycinać ujęcie i łączyć poszczególne klatki w całość – nie jest to trudne, ale trzeba pamiętać, aby przejścia nie były zbyt „połamane”, a cięcia chaotyczne.

Zmień właścicieli i menedżerów kanału konta marki

Jeśli masz już konto marki YouTube i chcesz dodać menedżera kanału (jeśli zarządza nim wiele osób), wykonaj następujące czynności:

  • Zaloguj się do YouTube jako właściciel konta marki;
  • Kliknij ikonę konta (w prawym górnym rogu ekranu), a następnie „Ustawienia”;
  • W sekcji „Konto” kliknij: „Dodaj lub usuń administratora”;
  • kliknij: „Zarządzaj uprawnieniami”;
  • teraz musisz wprowadzić hasło i ponownie się uwierzytelnić;
  • następnie kliknij: «Zaproś nowych użytkowników»;
  • Teraz wprowadź adres e-mail osoby i pod jej nazwą wybierz odpowiednie role: „Właściciel” (konto ma jednego głównego właściciela), „Administratorzy” (mogą korzystać z usług Google współpracujących z markami kont, np. udostępnianie zdjęć w Zdjęciach Google czy umieszczanie filmów na YouTube) oraz „administratorzy komunikacji” (nie mają dostępu do kanałów YouTube);
  • Następnie wybierz „Zaproś”, a następnie „Gotowe”.

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad