Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jak nie mieć problemów z prawem autorskim na YouTube?

Sans autant de mots new, nous pouvos zdefiniuj le droit d’auteur comme l’zespół reguł, który chroni treść tworzoną przez jedną osobę. La loi foritt tout le soutien aux artistes qui generent des contenus de toutes form et de all types, afin qu’ils ne soient pas réutilisés sans Authorization. Le droit d’auteur est également connu sous le nom de droit d’auteur, ainsi zdefiniowany dans le droit Angelsaxon. Au cas où vous vous poseriez la question, les droits d’auteur sont les memes que ceux des intelektualistów, changer le nom ne signifie pas qu’ils sont différents.

W podcaście można również posłuchać o prawnych aspektach gier wideo. Poniżej możecie obejrzeć player, za pomocą którego możecie posłuchać 54. odcinka Podcastu Prawo dla Kreatywnych poświęconego tej tematyce.

Jak nie naruszyć praw autorskich do materiału?

Naruszamy prawa innych osób, gdy korzystamy z czyjejś pracy bez istotnej jej modyfikacji, a także naruszamy prawa innych osób, gdy ją rozwijamy.

Pamiętaj, że publikując własną wersję cudzej piosenki lub używając motywu muzycznego innej osoby, naruszasz prawa autorskie właścicieli praw autorskich. Aby bezpiecznie rozpowszechniać takie nagranie, musimy uzyskać odpowiednią licencję na korzystanie z utworu w odpowiednich obszarach użytkowania. Pośrednictwem w ich przyznawaniu zajmują się głównie organizacje zbiorowego zarządzania prawami autorskimi. W Polsce jest to głównie ZAiKS.

Ochrona prawna utworu muzycznego

Utwór muzyczny to każdy stwierdzony (tj. wyeksponowany) przejaw działalności muzycznej, który może być odczytany przez co najmniej jedną osobę inną niż autor) .

siebie) w dowolnej formie. Ustaleniem kompozycji może być na przykład napisanie utworu muzycznego na kartce papieru lub nagranie melodii w programie komputerowym.

Tylko wydruk dzieła może być chroniony prawem autorskim. Prawo autorskie nie chroni pomysłów ani pomysłów. Dlatego utwór muzyczny nie jest chroniony prawem autorskim, dopóki nie zostanie uzewnętrzniony.

Twój dentysta a prawo internetowe

Normalnie radziłbym swojemu dentyście wytoczyć proces cywilny w związku z tzw. naruszeniem dóbr osobistych. Problem w tym, że w tym przypadku dentysta staje przed bardzo skomplikowaną i nieprzyjemną sytuacją, kiedy jedyne, co wie o autorze wypowiedzi na forum, to fakt, że podpisał się jako „Przyjazny”. Obecnie prawo nie przewiduje łatwego sposobu walki z tego typu sytuacjami na drodze postępowania cywilnego.

Kilka lat temu miałam okazję brać udział w poradnictwie społecznym w instytucie «ślepych procesów sądowych». Pełnomocnik Rzecznika Praw Obywatelskich, a była to wówczas sama Sylwia Spurek, zaprosiła kilkanaście osób i organizacji, które mogłyby wnieść coś ciekawego i merytorycznego do dyskusji na ten temat (i mnie). Powództwo w ciemno byłoby instytucją procedury cywilnej, która po zbadaniu zasadności roszczenia przenosi obowiązek ustalenia tożsamości pozwanego na sąd. Kiedy poszedłem na to spotkanie, wydawało mi się to bardzo właściwe i na czasie z powodów przedstawionych wcześniej w zarysie. O ile mi wiadomo, prawo internetowe potrzebowało wówczas takiego narzędzia.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad