Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jak nie zablokować wideo na YouTube?

Wydaje się, że na liczbę fałszywych i wprowadzających w błąd filmów na Facebooku i Twitterze mają również wpływ mechanizmy wprowadzone przez YouTube w celu ograniczenia dezinformacji wyborczej. Tak przynajmniej wynika z raportu naukowców z Centrum Mediów Społecznościowych i Polityki Uniwersytetu Nowojorskiego.

Bezpośrednio po wyborach z 3 listopada w Stanach Zjednoczonych badacze zauważyli dramatyczny wzrost liczby filmów o oszustwach wyborczych w YouTube, które następnie udostępniono na Twitterze. W tym miesiącu klipy te stanowiły około jednej trzeciej (!) wszystkich filmów związanych z wyborami udostępnionych na platformie. 8 grudnia YouTube ogłosił, że usunie filmy, które uznano za wprowadzające w błąd, a liczba wprowadzających w błąd tweetów gwałtownie spadła. Jednocześnie odsetek filmów wprowadzających w błąd spadł poniżej 20 procent. Wskaźnik ten ponownie spadł po zamieszkach na Kapitolu, kiedy YouTube ogłosił, że nałoży sankcje (tzw. strajki) na każdy kanał rozpowszechniający dezinformację o wynikach wyborów. Kiedy prezydent Biden został zaprzysiężony 20 stycznia, tylko około 5% wszystkich wprowadzających w błąd filmów na Twitterze pochodziło z YouTube.

Jak blokować kanały YouTube za pomocą funkcji blokowania wideo

Możesz użyć rozszerzenia blokującego wideo dla Chrome i Firefox w przeglądarce komputera, aby blokować filmy i kanały.

To rozszerzenie umożliwia całkowite zablokowanie wszystkich filmów z kanału lub określonego typu filmów i uczynienie ich całkowicie niedostępnymi, tak jakby nigdy nie były przesłane do YouTube. Nie pojawia się jako rekomendacja, a nawet wyszukiwanie według nazwy kanału nie zwraca żadnych wyników.

Blokuj rekomendacje filmów YouTube na końcu filmów

Chociaż możesz kliknąć przycisk zatrzymania na końcu filmów, aby uniknąć rekomendacji po filmie, nie ma możliwości, aby pojawiły się rekomendacje do zablokowania podczas odtwarzania wideo.

Jeśli nie chcesz używać rozszerzeń YouTube, takich jak Iridium, które obsługują tę funkcję, możesz skonfigurować dla nich blokowanie treści.

Bloquer la chaîne

Przełożony, który cię blokuje, dodaje użytkowników, jest całkowicie realizowany w segmencie kanałów, gdzie informacje » Plus d’

Dans cet onglet, vous trouverez icon de drapeau w sekcji sekcji memów jako nazwa „stats”.

Dlaczego pojawia się komunikat o niedostępności filmu w naszym kraju?

Takie relacje istnieją od początku XX wieku i jest ku temu wiele powodów:

  • Ograniczenia licencyjne, tzn. amerykański nadawca sportowy nie może transmitować wydarzenia sportowego poza USA
  • własna decyzja twórcy wideo, np. B. YouTuber może nie chcieć, aby jego produkcja pochodziła z wybranych krajów
  • . Usługi wideo, takie jak YouTube lub VOD (wideo na żądanie), mogą blokować filmy w wybranych krajach ze względu na lokalne przepisy

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad