Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jak oszczędnie ogrzewać gazem?

Po otrzymaniu pierwszego rachunku za gaz zużywany przez kocioł gazowy wielu było niemile zaskoczonych i zaczęło pytać: Co mogę zrobić, aby rachunki były mniej szokujące? Niektórzy uważają, że nie mogą nic zrobić, aby obniżyć koszty. Gaz, chyba że kupię nowszy, nowocześniejszy i droższy kocioł gazowy.

Jeśli ktoś już zdecydował się na wymianę kotła lub planuje montaż instalacji grzewczej, to wszystko jest proste – warto wybrać gazowy kocioł kondensacyjny, automatykę odpowiednią do systemu grzewczego itp. Jeśli jednak masz stary kocioł z palnikiem atmosferycznym i jest on nadal w dobrym stanie, można go z powodzeniem wykorzystać do zmniejszenia zużycia gazu. Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem jest ocieplenie domu. Jeśli dom jest źle ocieplony, cuda nie zadziałają, ale nadal można zaoszczędzić.

Budowa ogrzewania podłogowego z zaworem RTL

Montaż ogrzewania podłogowego w pomieszczeniu nie różni się znacząco od montażu całego domu. Najpierw musisz rozłożyć styropian i położyć folię, która będzie odbijać ciepło. Ułóż rurę, którą należy przymocować za pomocą zacisków. Następnie wylej podłogę i wykończ podłogę według własnych upodobań.

Zastosowanie zaworu RTL w ogrzewaniu podłogowym jest zastrzeżone tylko w indywidualnych przypadkach. Ogrzewanie podłogowe w łazience można wykonać dodając pętlę rurową do ogrzewania podłogowego w instalacji grzejnikowej. Jednak taka podłoga musi być odpowiednio zabezpieczona. Daj mi znać w komentarzach, czy to rozwiązanie działa dla Ciebie.

Dlatego myślę, że artykuł pt. Tanie ogrzewanie gazowe czyli 5 kroków do ekonomicznego ogrzewania domu lub mieszkania kotłem gazowym zainteresuje wielu czytelników.

[amazon bestseller =»części zamienne do mini coopera» items=»5″]

Od czego zacząć:

Jeśli zamierzamy kupić grzejnik gazowy, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na ten aspekt. Każdy kocioł gazowy pracuje w określonym zakresie mocy. Nowoczesne kotły kondensacyjne charakteryzują się bardzo szerokim zakresem modulacji mocy. Przykładowo może to być wartość od 3 kW (moc minimalna) do 25 kW (moc maksymalna). Mówiąc najprościej, urządzenie automatycznie dobiera moc (w tym zakresie) w zależności od zapotrzebowania na ciepło.

Regulacja temperatury w strefach grzewczych

Uwaga:

obniżenie temperatury mieszkania o 1 stopień C zmniejsza koszty ogrzewania o 5-6% rocznie.

Odpowietrz kaloryfery

Nie zapomnij odpowietrzyć kaloryferów, szczególnie przed rozpoczęciem sezonu grzewczego, nagrzewają się słabiej lub nierównomiernie. Czasami mogą również tworzyć się pęcherze. Efektem jest spadek temperatury w pomieszczeniu i nieefektywne wykorzystanie energii cieplnej, co w przypadku niewystarczającego efektu grzewczego przekłada się na wyższe koszty eksploatacji.

Odpowietrzenie chłodnicy nie jest skomplikowanym procesem i można to zrobić samemu. Rodzaj odpowietrzenia zależy od rodzaju odpowietrznika zamontowanego na grzejniku – ręczny lub automatyczny. W przypadku ręcznych zaworów upustowych potrzebny będzie śrubokręt, klucz płaski lub śrubokręt płaski. Zamknąć zawory przed odpowietrzeniem. Umieść miskę lub wiadro na podłodze pod odpowietrznikiem, do którego wpłynie woda z instalacji. Z kolei nawiewniki automatyczne działają automatycznie i nie wymagają ingerencji człowieka. Twoje działanie opiera się na pracy tzw. pływaka, który zamyka i otwiera zawór dopływu wody? mówi Karol Dudek, właściciel firmy Proserwis (tixagg_7)

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad