Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jak płacą wizyty w YouTube?

Kontynuujemy naszą serię TV i E-Video. Dylemat reklamodawcy (który spot umieścić w telewizji, a który w internecie…) rozwiązuje dziś znany na rynku kanałów tematycznych Tomasz Bruss, obecnie działający głównie w obszarze e-video.

Jak myślisz, czym reklamy telewizyjne powinny różnić się od reklam w YouTube?

Ile zarabia youtuber w Polsce?

Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Każdy YouTuber pracuje w innej branży i ma inne taryfy. Zarabianie w YouTube ma wiele różnych form. Nie zarabiasz bezpośrednio na wyświetleniach, ale od tego zależą Twoje dochody, ponieważ im więcej wyświetleń uzyska Twój film, tym więcej reklam się wyświetli. Często przyjmuje się, że film, który ma 1 000 000 wyświetleń, przynosi 500 zł. Poniżej przedstawiono średnie miesięczne zarobki autorów w poszczególnych kategoriach.

Należy pamiętać, że zarobki YouTuberów zależą od wielu innych czynników. Obejmuje to lokowanie produktu i sponsoring. Znane marki płacą YouTuberom dużo pieniędzy za prezentowanie swoich produktów i wystawianie im pozytywnych recenzji. Analizuję tylko zarobki z reklam AdSense. Okazuje się też, że często zupełnie obcy człowiek może wygenerować znacznie lepsze przychody z reklam niż znany Youtuber.

Jak to możliwe?

Początki zarabiania

Przełomem w historii Youtube było oczywiście przejęcie przez Google w 2006 roku za 1,65 miliarda dolarów. Tym krokiem YouTube wkroczył w inny wymiar sieci, wymiar zarabiania pieniędzy. Filmy online wyświetlane za pośrednictwem YouTube okazały się świetnym polem reklamowym w Internecie, które Google stopniowo wprowadziło na stałe do przestrzeni internetowej. W tym momencie istniała również brama umożliwiająca twórcom łatwe zarabianie na swoich filmach. Na początku wartości te były raczej symboliczne, rzędu kilkudziesięciu lub kilkudziesięciu dolarów miesięcznie, a twórcy potraktowali to jako przyjemny bonus do rozrywki. Polacy zupełnie się tego nie spodziewali, bo w 2005 czy 2006 roku nikt nie myślał, że na filmach w sieci można zarobić.

Najwyraźniej wyświetlenia to jedyny sposób na zarabianie na pracy produkcyjnej. Więc nie. Wariantów jest więcej, a najlepsze jest to, że można je bezproblemowo łączyć.

Pytanie lub komentarz? Zostaw mi wiadomość!

Masz pytanie? Możesz użyć tego linku, aby nagrać wiadomość głosową za pomocą mikrofonu komputera. Pamiętaj, że wiadomość może trwać do 90 sekund (ale możesz przesłać wiele) 🙂

Jeśli przedstawisz się i podasz adres swojego bloga (lub strony internetowej) podczas przesyłania pytania, wstawię do niego link jak w poprzednich odcinkach podcastu. Może to pomóc w promocji Twojego bloga, dlatego zachęcam do zadawania pytań głosowo.

Reklamy TrueView Discovery w YouTube

Reklamy Discovery są podobne do reklam displayowych. Są to zazwyczaj filmy, które pojawiają się na stronie głównej YouTube lub jako polecane/podobne filmy na stronie wyszukiwania.

Nie mamy limitu długości wideo dla tego typu reklam wideo, ponieważ ludzie przechodzą na nie. Towarzyszący nagłówek reklam displayowych jest ograniczony do 25 znaków, a tekst reklamy musi mieścić się w dwóch wierszach po 35 słów lub mniej.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad