Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jak płacić filmy z YouTube?

 

Podatnicy VAT w UE są zobowiązani do przekazywania do urzędu skarbowego zbiorczej informacji o usługach świadczonych na rzecz innych firm, które są świadczone na terytorium innego państwa członkowskiego. Dodatkowo płatnik VAT UE jest zobowiązany do wystawiania faktur. Przy fakturowaniu nie pokazujemy stawki podatku i kwoty podatku, lecz używamy skrótu „NP” (nie podlega) i zaznaczamy dopisek „Reverse Charge”. Oznacza to, że odbiorca naszych usług, czyli YouTube, jest zobowiązany do zapłaty podatku.

Oglądaj filmy w YouTube za opłatą!

W kwietniu pisaliśmy o opłatach YouTube oraz przewidywaniach i możliwych skutkach takiego rozwiązania. Jeśli jeszcze jej nie czytałeś, koniecznie to zrób.

Kliknij, aby tweetować

Tania subskrypcja YouTube

Argentyna YouTube Premium to prawdopodobnie najlepsza dotychczas oferta. Miesięczny koszt to tylko 119 ARS (argentyńskie peso), czyli około 5 zł w przeliczeniu na złotówki!

Jak osadzić film z YouTube w witrynie o zwiększonym poziomie prywatności?

 1. Udostępnij na Youtube.

  Na stronie wideo YouTube kliknij Udostępnij pod filmem.

 2. Wybierz Osadź na stronie.

  Jeśli go klikniesz, zobaczysz opcję Wklej.

 3. Wybierz rozszerzony tryb prywatności

  Wybierz rozszerzony tryb ochrony danych (lub po angielsku: włącz rozszerzony tryb ochrony danych). W razie potrzeby ustaw inne opcje.

 4. Skopiuj kod.

  Możesz użyć linku do skopiowania.

 5. Umieść kod HTML w WordPressie.

  Użyj odpowiedniej metody w zależności od typu edytora użytego do edycji strony:1. Jeśli edytujesz w Gutenbergu (poprzez edytor bloków) lub innym edytorze wizualnym: Dodaj własny blok HTML. Wklej do niego kod.2. Jeśli używasz starego edytora (rozpoznawalny po długim pasku nad edytorem z ikonami jak w Wordzie): Przełącz edytor w tryb tekstowy i wklej tam kod we właściwym miejscu.

 6. Zapisz zmiany.

  np. B. kliknij aktualizuj, zapisz, zapisz itp. – w zależności od tego z jakiego edytora korzystasz.

 7. Przeszukaj witrynę internetową, aby znaleźć prawidłowo wyświetlany film .

Na stronie wideo YouTube kliknij Udostępnij pod filmem.

Punkt bonusowy, Konrad Kozłowski dobrze to ujął: Bo YouTube jest gorszy niż telewizja z reklamami

O tak. Od dawna nie dotykałem telewizora. YouTube stał się dla mnie synonimem telewizji – ale zupełnie nowej generacji, w której to ja wybieram, co chcę oglądać – nie zmieniając kanałów, ale zmieniając autora, odcinek i moment w odtwarzanym materiale. Ciągle widzę reklamy w filmach na YouTuberze, ale… można je pominąć. Nie robię tego dosłownie z kilkoma pisarzami – tam, gdzie ich szanuję, a reklamy dobrze sobie radzą. Nawiasem mówiąc, żadnych reklam dla kompletnej bzdury.

YouTube Premium to coś, bez czego „nie mogę żyć”. (Tlen jest prawdopodobnie ważniejszy, ale co ja tam wiem…) Pewnie by się udało, ale ponieważ rozrywka jest po prostu moją zasługą – jak wszystkich innych – po prostu nie rezygnuję z dobrych rzeczy. A YouTube Premium jest zdecydowanie dobry, zwłaszcza w połączeniu z wersją standardową, która nie jest płatna. Wtedy okazuje się, że lepiej żałować 24 zł (w miarę dobry kebik w Rzeszowie) – to mniej niż złotówka dziennie. stać mnie na koszty. Dla świętego spokoju.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad