
Aby móc zarabiać na swoim kanale YouTube, musisz dołączyć do programu partnerskiego YouTube.
- Przestrzegaj wszystkich zasad zarabiania w YouTube, tj. H. wytyczne, których możesz przestrzegać, aby zarabiać na tej platformie. Jeśli jesteś podmiotem stowarzyszonym YouTube, Twoja umowa, która obejmuje Zasady programu partnerskiego YouTube, wymaga przestrzegania tych zasad w celu zarabiania na YouTube.
- Mieszkasz w kraju lub regionie, w którym dostępny jest program partnerski YouTube.
- Ponad 4000 godzin odtwarzania na publicznych stronach internetowych w ciągu ostatnich 12 miesięcy.
- Mieć ponad 1000 subskrybentów.
- Połącz konto AdSense ze swoim kanałem.
Oglądaj filmy w YouTube za opłatą!
W kwietniu pisaliśmy o opłatach YouTube oraz przewidywaniach i możliwych skutkach takiego rozwiązania. Jeśli jeszcze jej nie czytałeś, koniecznie to zrób.
Kliknij, aby tweetować
Tania subskrypcja YouTube
Argentyna YouTube Premium to prawdopodobnie najlepsza dotychczas oferta. Miesięczny koszt to tylko 119 ARS (argentyńskie peso), czyli około 5 zł w przeliczeniu na złotówki!
Walutą, nad którą nie masz kontroli, jest czas.
Czas to nasza waluta, nie tylko podczas odwiedzania YouTube, ale w każdej chwili naszego życia. Nie możemy go zwrócić. Dlatego tak ważne jest, aby angażować się w działania, które są dla nas ważne i mają wartość.
Czas jest tak ciekawym zjawiskiem, że nie sposób zachować spokoju. Jeśli chodzi o pieniądze, w pewnym momencie swojego życia możesz powiedzieć „PAS!”, rzucić pracę i żyć z oszczędności (szczęściarz!).
Ale czas jest zupełnie inny. Stracimy ją stojąc w miejscu. Wycofujemy się. Tracimy go i nic nie możemy na to poradzić. Czy nam się to podoba, czy nie, spędzamy na tym cały nasz czas. Kiedy coś robimy, biernie patrzymy, jak mijają sekundy.
Czy kupiłeś YouTube Premium? Lepiej śmiało
Myślę, że to bardzo interesująca rzecz — YouTube bardzo dba o to, by zarabiać na swojej płatnej wersji we właściwy sposób. Starają się powstrzymać płacących użytkowników przed odejściem w najlepszy możliwy sposób – przekonując użytkownika, że kiedy zapłacą, świat już nigdy nie będzie taki sam. I rozumiem – z biznesowego punktu widzenia o to w tym wszystkim chodzi. Aby użytkownik płacił i nie wychodził. YouTube radzi sobie tak dobrze, że na jego terenie po prostu nie ma konkurencji. No bo jak – poszukasz gdzie indziej materiału tego samego twórcy? To nie wystarczy.
Obserwowanie, jak YouTube próbuje przekonać użytkowników do przejścia na wersję premium, jest ciekawym doświadczeniem i moim zdaniem… niezbędnym. Dużo się mówi o tym, że duże firmy IT mają „jakiś” wizerunek, najlepiej „przyjazny”, oparty na dobrych wartościach i odpowiedzialności za losy świata. Jednak kontakt z maszyną handlową mówi nam jasno: najważniejsze są pieniądze.