Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jak powiedzieć po angielsku YouTuber?

Jude Bellingham to obecnie jedno z najbardziej rozpoznawalnych nazwisk w światowym futbolu. Młody Anglik cieszy się coraz większym zainteresowaniem dużych klubów na rynku transferowym i wydaje się, że jego odejście z Dortmundu jest już wkrótce nieuniknione. Talent Bellinghama był już widoczny w mistrzostwach, gdzie walczyło o niego wiele drużyn. Były dyrektor naczelny Birmingham City mówił o tamtych czasach.

Przeniósł się do wywiadu z Mundo Deportivo, Dong Ren w 2020 roku. Ren był wówczas dyrektorem generalnym klubu i pielęgnował talent Bellinghama. Zdradził wiele zakulisowych informacji na temat odejścia pomocnika ze St Andrew’s Stadium.

Blippi, czyli praktyczna wiedza dla najmłodszych

Jedną z ciekawszych propozycji wśród anglojęzycznych kanałów edukacyjnych dla dzieci jest Blippi. Celem kanału jest edukacja najmłodszych, np. maluch może nauczyć się myć ząbki słuchając języka angielskiego. Niesamowite przygody i podróże Blippie są pełne ciekawostek i odkryć ze świata.

Oglądając odcinki serialu, dzieci nauczą się m.in.: rozróżniać kolory, kształty i liczby. Treść prezentowana jest zarówno w formie krótkich utworów, jak i dłuższych (nawet godzinnych) odcinków.

Jeśli myślisz o darmowych materiałach do nauki języka angielskiego w YouTube, warto pomyśleć o kanale British Council, organizacji promującej język angielski i brytyjską kulturę. Treść organizacji jest skierowana zarówno do dorosłych, jak i do dzieci. British Council uruchomił specjalny kanał dla dzieci LearnEnglish Kids o charakterze czysto dydaktycznym.

Pytanie lub komentarz? Zostaw mi wiadomość!

Masz pytanie? Możesz użyć tego linku, aby nagrać wiadomość głosową za pomocą mikrofonu komputera. Pamiętaj, że wiadomość może trwać do 90 sekund (ale możesz przesłać wiele) 🙂

Jeśli przedstawisz się i podasz adres swojego bloga (lub strony internetowej) podczas przesyłania pytania, wstawię do niego link jak w poprzednich odcinkach podcastu. Może to pomóc w promocji Twojego bloga, dlatego zachęcam do zadawania pytań głosowo.

Powiązane posty

Gdzie znaleźć autentyczne materiały do ​​samodzielnej nauki

Biznesowy angielski jak się uczyć angielskiego

Czytać

Jak wybrać materiały do ​​samodzielnej nauki języka angielskiego?

Biznesowy angielski jak się uczyć angielskiego

Czytać

Co mówią moi uczniowie?

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad