Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jak przesłać piosenkę na YouTube bez naruszenia praw autorskich?

Materiał filmowy nagrany przez NASA podczas lądowania na Marsie został oznaczony jako naruszający prawa autorskie – mimo że został stworzony przez samą agencję, która jest częścią agencji rządowej USA, więc wszystko, co produkuje, jest własnością publiczną.

Czy to mogli być kompromitujący obcy żądający usunięcia wstydliwego materiału filmowego? Nie, to tylko błąd filtra: agencja udostępniła swój materiał stacjom telewizyjnym. Niektóre z tych stacji telewizyjnych automatycznie rejestrowały wszystko, co pojawiało się w ich transmisjach, za pomocą systemu filtrowania praw autorskich YouTube, przez co wideo przesłane przez samą NASA było podejrzane o naruszenie praw tych stacji.

Podsumowanie

Wykorzystanie cudzej piosenki jest bardziej skomplikowane, niż mogłoby się wydawać. W tym zakresie ustawa pozostawia otwartą wiele nieokreślonych terminów, które są nierozerwalnie związane z procedurami autorskimi. Samo użycie dzieła bez pozwolenia niekoniecznie jest beznadziejne. Należy jednak pamiętać, że celem prawa autorskiego jest jak największa ochrona interesów twórców, a nie osób naruszających. Nie bagatelizujmy więc konieczności uzyskania niezbędnych pozwoleń i śpijmy spokojnie.

Użytkownik muzyki Bibliothèque YouTube

Sil’objectif de Notre Chaîne sur YouTube jest autorem samouczków lub przewodników w serwisie Importquel plus Sujet, użytkownik un fundfundrecommended, more dans un monde où le droit d’auteur est si protégé, nous devons utiliser du content libre de droit. Aby rozwiązać ten problem, YouTube oferuje nam dużą Bibliothèque de musique libre de droits. Ces audios peuvent être téléchargés całkowicie za darmo i używane jako tło dla naszych filmów.

Sin voyons sur YouTube, nombreuses grandes chains use de la musique célèbre, comme arrière-plan, pour Presenter du content or one experience. W zależności od analizy timingu i jakości dźwięku, nie jest to oryginał. Pierwszym i najbardziej zalecanym jest skrócenie utworów do dziewięciu sekund, aby YouTube ich nie rozpoznał i nie naruszył praw autorskich. Szerokie zastosowanie dobrej aplikacji, ekstrakcja dźwięku jest bardzo prosta, raccourcer, bien plus dodatek.

Prawa autorskie do muzyki – domena publiczna

Kiedy mówimy o okresie obowiązywania praw autorskich (i kiedy wygasają), nie sposób nie wspomnieć o domenie publicznej. Termin „domena publiczna” nie jest zdefiniowanym terminem prawnym. W żadnym prawie nie znajdziesz też wyjaśnienia terminu „domena publiczna”. Domena publiczna to specyficzna koncepcja, zgodnie z którą istnieje określony obszar, w którym znajdują się dzieła, których prawa autorskie już wygasły. Utwory znajdujące się w domenie publicznej mogą być swobodnie wykorzystywane (w dowolnym celu, w tym komercyjnym), kopiowane, modyfikowane i rozpowszechniane.

Prawa autorskie wygasają z końcem roku kalendarzowego, więc kolekcja domeny publicznej jest poszerzana 1 stycznia każdego roku o dodatkowe dzieła, których prawa autorskie wygasły z końcem poprzedniego roku.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad