
W dzisiejszych czasach zrobienie fajnego filmu nie wymaga wiele — prawie każdy ma aparat lub smartfon z możliwością nagrywania filmów. Jak najlepiej przedstawić nasze kinematografie znajomym? Oczywiście na YouTubie. Dzięki YouTube nasze filmy mogą podziwiać nie tylko znajomi, ale także tysiące innych internautów. Jeśli wierzyć YouTube, stronę odwiedzają setki milionów internautów z całego świata. Obecnie w serwisie znajdują się miliony kanałów użytkowników (tj. kont serwisowych), a co minutę przesyłanych jest ponad 24 godziny nagrań, nawet filmów 3D. Strona korzysta z technologii Flash, ale testowana jest również technologia HTML 5, która nie wymaga od użytkownika instalacji wtyczki Adobe Flash Player do oglądania filmów. Aby przesłać film do YouTube, musimy stworzyć własny kanał filmowy. Sieć daje nam praktycznie nieograniczoną przestrzeń dla naszej kreatywności i jest bezpłatna. Ponieważ niektórym użytkownikom korzystanie z serwisu po raz pierwszy może sprawiać trudności, przygotowaliśmy mały przewodnik. Doradzamy jak wgrać nasz film i edytować go za pomocą narzędzi serwisu. Warto wiedzieć, że YouTube daje możliwość dość obszernej edycji filmu bez instalowania jakiejkolwiek aplikacji – możemy przycinać klipy i łączyć je z innymi, możemy poprawić ich wygląd, dodać podkład muzyczny i napisy. Wszystko dzieje się zdalnie na serwerach YouTube. Przekonajmy się, jakie to proste. Rejestracja w serwisie Aby utworzyć własny kanał YouTube, należy założyć konto Google. Osoby posiadające już takie konto (np. w Gmailu, Picasie) mogą wykorzystać te dane do logowania.
Zacznijmy od zera – utwórz nowe konto Google. Na głównej stronie youtube.com kliknij polecenie „Utwórz konto” w prawym górnym rogu. Przechodzimy do strony rejestracji, gdzie musimy wypełnić obowiązkowe pola.
Najpierw podajemy nasz adres e-mail (nie musi to być Google) oraz nowe hasło – wykorzystujemy te informacje do logowania się na Twoje konto Google. Wskazujemy również kraj, w którym korzystamy z usługi (oczywiście dla większości czytelników będzie to Polska) oraz datę urodzenia, co pozwala YouTube sprawdzić, czy możemy oglądać treści 18+. Przepisz również kod weryfikacyjny widoczny na obrazku i na koniec (choć tak naprawdę powinniśmy to zrobić na początku) przeczytaj Regulamin i zaakceptuj go (kliknij przycisk Akceptuj. Utwórz moje konto), aby zakończyć tworzenie konta. Na podany adres e-mail otrzymujemy wiadomość z linkiem aktywacyjnym, w który musimy kliknąć.
To jest zima naszego niezadowolenia
Niech poniższy diss podsumuje nasze dzisiejsze spotkanie. Z systemem redakcyjnym nie wygramy, ale zawsze możemy z niego skorzystać.
I pamiętaj – jeśli nie wiesz o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Nie pozwól więc innym czerpać korzyści z Twojej uczciwej pracy.
Użytkownik muzyki Bibliothèque YouTube
Sil’objectif de Notre Chaîne sur YouTube jest autorem samouczków lub przewodników w serwisie Importquel plus Sujet, użytkownik un fundfundrecommended, more dans un monde où le droit d’auteur est si protégé, nous devons utiliser du content libre de droit. Aby rozwiązać ten problem, YouTube oferuje nam dużą Bibliothèque de musique libre de droits. Ces audios peuvent être téléchargés całkowicie za darmo i używane jako tło dla naszych filmów.
Sin voyons sur YouTube, nombreuses grandes chains use de la musique célèbre, comme arrière-plan, pour Presenter du content or one experience. W zależności od analizy timingu i jakości dźwięku, nie jest to oryginał. Pierwszym i najbardziej zalecanym jest skrócenie utworów do dziewięciu sekund, aby YouTube ich nie rozpoznał i nie naruszył praw autorskich. Szerokie zastosowanie dobrej aplikacji, ekstrakcja dźwięku jest bardzo prosta, raccourcer, bien plus dodatek.
Link autora w sieci – domena publiczna
70 lat po śmierci autora lub ostatniego współtwórcy dzieło przechodzi do tzw. domeny publicznej. Termin „domena publiczna” nie jest zdefiniowanym terminem prawnym. W żadnym prawie nie znajdziesz wyjaśnienia terminu „domena publiczna”. Domena publiczna to pojęcie polegające na tym, że istnieje określony obszar, w którym znajdują się utwory, które nie podlegają ochronie prawa autorskiego.
Jednak nie tylko utwory, do których wygasły prawa autorskie (upłynął 70-letni okres ochrony praw autorskich) znajdują się w domenie publicznej, ale także: