Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jak przesyłać filmy na YouTube bez naruszenia praw autorskich?

Dzięki temu rozwiązaniu znacznie ogranicza się sytuację, w której ktoś naruszy prawa autorskie osób trzecich.

Jak działa „Testowanie” w procesie przesyłania w Studio: podczas przesyłania do komputera będziesz mieć możliwość sprawdzenia filmu na nowym etapie „Przegląd” przed przesłaniem pod kątem potencjalnych roszczeń dotyczących praw autorskich i problemów z parowaniem reklam . zostało opublikowane.

Wszystko zaczęło się od kilku filmów

Kilku YouTuberów przesłało na swoje kanały filmy fabularne, do których Constantin Film Autovermietung ma wyłączne prawa użytkowania. Wydawca natychmiast zażądał od YouTube i Google informacji o użytkownikach, którzy przesłali jego filmy bez pozwolenia i tym samym naruszyli jego prawa autorskie.

Należy dodać, że aby publikować na YouTube filmy dłuższe niż 15 minut, konieczne jest podanie numeru telefonu. Ponadto użytkownicy wyrażają zgodę na przechowywanie danych, w tym adresu IP, zgodnie z warunkami korzystania z YouTube i Google.

Użytkownicy chansons a cappella

Użytkownicy chansons a cappella peut être l’une des meilleures opcje partager notre contenu, sans être péenalisé du YouTube’ Sinous mettons en ligne ou wykorzystania chansons complètes (originales), nous devons savoir que nous violons les réglementations communautaires. Wreszcie, il y a deux options, requester la allow de l’auteur, ou simplement utiliser des chansons a cappella, pour leuris paroles dans Certains contenus utiliser.

«MISJA À JOUR ✅ Czy chciałbyś oglądać filmy w swojej sieci YouTube bez problemów z autorem? ⭐ ENTREZ ICI ⭐ i naucz się komentować DEPUIS SCRATCH!»

Rozwiązanie: Licencja Creative Commons

Pierwszym rozwiązaniem jest sprawdzenie, czy utwór, którego chcesz użyć, został udostępniony na tak zwanej licencji Creative Commons.

Creative Commons to system licencjonowania, w ramach którego właściciel praw autorskich umożliwia użytkownikom korzystanie z ich dzieł pod pewnymi warunkami. Licencje Creative Commons stanowią swoistą alternatywę dla klasycznego modelu licencjonowania praw autorskich, w którym obowiązuje zasada „wszystkie prawa zastrzeżone” i zastąpiona zasadą „niektóre prawa zastrzeżone” – przy poszanowaniu zasad prawa autorskiego.

Specyfika YouTube

Powyższe odniesienia ogólnie. Zwłaszcza w przypadku udostępniania filmów z YouTube na blogu sytuacja jest nieco inna ze względu na warunki korzystania z YouTube. Udostępniając treści w serwisie YouTube, autorzy akceptują warunki użytkowania. Regulamin ten przewiduje między innymi, że taki użytkownik nie tylko udziela innym użytkownikom licencji na dostęp do opublikowanych treści, ale także na korzystanie z tych treści, w tym ich powielanie i rozpowszechnianie za pomocą środków dostępnych w serwisie YouTube.

«8. Licencjonowane prawa

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad