Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jak przetłumaczyć komentarze filmu na YouTube?

Komentarze na YouTube to prawdopodobnie największy wyciek w Internecie. Nie mówię, że wszystkie i na każdym kanale. Niestety sam rzadko tam bywam ze względu na toksyczne treści, zwłaszcza jeśli chodzi o popularne materiały i młodszych odbiorców. Jeden błaga drugiego, drugi pierwszy – ale jeśli zastanawiasz się, czy dzieje się to w innych językach, wygląda na to, że nie będziesz musiał umieszczać więcej treści na stronie Tłumacza Google, ponieważ YT testuje mechanizm tłumaczenia bezpośrednio do systemu komentarzy.

Na razie są to tylko testy, które są ważne również dla użytkowników YouTube Premium. Pod komentarzem w języku obcym pojawi się przycisk Tłumacz. Naciśnij go, aby — tak, zgadłeś — przetłumaczyć na język swojego konta. Oczywiście możesz też wrócić do pierwotnego komentarza.

Nowe funkcje wyszukiwania

Firma Google ogłosiła pewne zmiany w aplikacji YouTube na iOS i Androida. Większość z nich ma na celu poprawę możliwości wbudowanej wyszukiwarki.

Po pierwsze, możesz przejść do określonych rozdziałów filmu bezpośrednio z wyników wyszukiwania. Wyświetlane są tuż pod filmem i zawierają między innymi: Informacje o tytule rozdziału i godzinie jego rozpoczęcia. Po drugie, wyniki wyszukiwania pokazują teraz również krótkie klipy, które dają pierwsze spojrzenie na film.

YouTube pomaga nam zrozumieć komentarze

Wiele osób lubi czytać komentarze pod filmami. Można się z nich dowiedzieć wielu interesujących informacji, ale problem pojawia się, gdy są napisane w innym języku. I chociaż angielski nie będzie stanowił problemu dla dużej liczby osób, chiński lub inny egzotyczny język będzie. Tutaj wkracza YouTube.

Przeczytaj też: Znamy ceny modeli z serii iPhone 13. Ile dni trzeba pracować, żeby je kupić?

Jak mogę przesłać napisy do YouTube?

Jeśli wolisz tworzyć własne napisy do swoich filmów, prześlij je ręcznie do YouTube. Upewnij się, że zostały utworzone w jednym z akceptowanych formatów plików.

Najpierw przejdź do YouTube Studio i wybierz Klasyczne Studio twórców z menu po lewej stronie.

Étape 1

Gdy jesteś w filmie, który chcesz przetłumaczyć, musisz uzyskać dostęp do opcji generowania napisów do sprzętu w dolnym pasku wideo. Musisz kliknąć algorytm YouTube, aby automatycznie wygenerować napisy wideo, aby móc je później przetłumaczyć.

Następnym razem, gdy wybierzesz to, co chcesz uzyskać, a generatywne avez avec cet outil, alors cliquez maintenant sur l’icône d’engrenage. Ensuite, allez dans l’option soustitres et trouvez la langue dans laquelle vous souheit Traduire la video et tapuis dessus pour que les soustitres soient traduits dans cette langue.

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad