Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jak się zachowuje człowiek zamknięty w sobie

Nie ma nic trudniejszego dla kobiet niż obojętność. Nie uczą nas tego nasze matki, nie uczą tego w szkołach, ani przyjaciel, ani nawet dobry znajomy nam o tym nie powie. Jednocześnie właśnie to – ukradkowa obojętność – jest lekarstwem na wiele kobiecych rozterek.

Jak?

Co warto wiedzieć o introwertykach?

Introwersja wiąże się z samotnością, co jest bardzo prawdziwe. Warto jednak wiedzieć, że najwybitniejsze dzieła i wynalazki tworzyli przede wszystkim introwertycy, którzy potrafili całkowicie skupić się na sobie i czerpać energię z własnej samotności. Przebywanie w hałaśliwych i zatłoczonych miejscach, prowadzenie bezwartościowych dyskusji – wszystko to wysysa energię, której introwertycy celowo nie chcą marnować. Introwertycy są kreatywni, nie przeszkadza im dokładna analiza. Introwertyk ma ograniczone pasje i ograniczony krąg przyjaciół, ale jest im w pełni oddany. Buduje głębokie i wierne relacje, ale nieliczne. Potrzebują czasu, aby przemyśleć sytuację i swoją reakcję. Nie lubimy, gdy ktoś ogranicza naszą wolność i narzuca nam swoje natrętne towarzystwo.

Introwertyk będący w związku również potrzebuje trochę czasu dla siebie. Introwertycy lubią rozmawiać, są ciekawi drugiej osoby, ale nie interesują ich ogólne informacje. Możesz dosłownie powiedzieć im wszystko i ufać, że zrozumieją, są świetnymi doradcami i terapeutami. To bardzo empatyczni ludzie, którzy potrafią wczuć się w innych.

Co powoduje narcystyczne zaburzenie osobowości?

Osobowość narcystyczna rozwija się w dzieciństwie. Przyczyny zaburzeń osobowości zwykle leżą w złym nastawieniu rodziców lub w traumatycznych wydarzeniach, które wydarzyły się w pierwszych latach życia.

Rodzice wychowują narcyza w przekonaniu, że ich głównym celem jest osiągnięcie wielkiego sukcesu i bycie lepszym od innych. Opierają swoją miłość na zdolnościach lub dobrych ocenach w szkole. Nie poświęcają dziecku odpowiedniej ilości uwagi, nie okazują mu czułości, nie chcą go słuchać, nie dostrzegają jego problemów. Jej zdaniem maluch powinien być po prostu posłuszny, spokojny, grzeczny, grzeczny, wzorowy – czyli idealny.

Z tą miłością, szczególnie do bliźniego, jest właściwie inaczej.

A może problem polega na tym, że nie wiemy jak to ująć? Mówią, że mężczyźni nie potrafią rozmawiać o miłości. Jak dotąd radzisz sobie świetnie. Poświęciłaś też miłości dwie książki – czy jesteś wyjątkiem, czy mężczyźni nie są tacy źli, jak mówią?

Moja trzecia książka również będzie głównie o miłości. Ale jest różnica między codziennymi rozmowami a pisaniem książki. Tak, większość mężczyzn nie lubi rozmawiać o miłości, ale to nie znaczy, że nie kochają. Mężczyźni też nie lubią mówić o swoich chorobach, ale to nie znaczy, że nie chorują. A kiedy idą do lekarza, mówią, co jest nie tak. Są po prostu z natury, po pierwsze, nie są zbyt entuzjastyczni, a po drugie, nie lubią mówić o swoich słabościach. On nawet nie mówi o zaćmie. Tyle, że jak się przeziębią, to przez tydzień dzielnie umierają, ale nie narzekają.

Że miłość jest jak przeziębienie, bo wyleczenie zajmuje siedem dni i dużą paczkę jednorazowych chusteczek? Nie, nie, czasami po prostu nie mogą się z tego otrząsnąć. Ponadto, nawet jeśli czasami postrzegają to jako słabość, w rzeczywistości daje im to siłę.

„Otwarti ludzie” są optymistami 🙂

Patrzą na świat raczej optymistycznie. To nie jest tak, że nie widzą problemów. Przeciwnie, nawet jeśli są w złym stanie psychicznym z powodu problemu, stan ten nie trwa zbyt długo. Częste wahania nastroju są bardziej normalne dla ludzi o otwartych umysłach, ale emocjonalnie bardziej pozytywne niż negatywne.

Prawdopodobnie najbardziej charakterystyczną cechą ludzi otwartych jest ich energia. Gdziekolwiek się pojawią, nie mogą pozostać niezauważone. Pełno ich wszędzie. Poruszają się nawet w określony sposób: pewnie i z uniesioną klatką piersiową. Sprawiają wrażenie ludzi zdeterminowanych.

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad