Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jak spienić mleko w ekspresie delonghi

Oprócz powyższych czynności zawsze sprawdzaj pokrywkę dzbanka na mleko. Odłącz od niego wszystkie węże i sprawdź wszystkie połączenia pod kątem osadów mleka. Szczegóły na poniższych ilustracjach:

Jeśli na pokrywie znajdują się osady mleka, których nie można wyczyścić, można je wyczyścić w zmywarce.

Dlaczego mój Delonghi nie produkuje mleka?

Jeśli ekspres Delonghi nie spienia dobrze mleka, przyczyną może być brudny spieniacz do mleka lub brudne złącze dyszy spieniającej. Zapominamy o wyczyszczeniu pojemnika na mleko. Podczas spieniania mleka dysza spieniająca nagrzewa się do wysokiej temperatury. Jeśli pojemnik nie zostanie wyczyszczony po spienieniu mleka, pozostałe mleko zacznie wysychać i tworzyć skorupę. Jeśli mleko wyschnie w dyszy spieniającej, system czyszczący urządzenia nie będzie już w stanie wyczyścić spieniacza samą wodą. Jeśli dysza pary i kanały wlotu powietrza są zatkane, może to prowadzić do problemów z zasysaniem mleka podczas spieniania. Aby dobrze wyczyścić czajniczek i dyszę spieniacza do mleka Delonghi, rozpuść płyn czyszczący w wodzie, wlej go do czajniczka i włącz spieniacz do mleka. Innym miejscem, w którym odciąganie pokarmu może stanowić problem, jest spieniacz do mleka Delonghi. Aby wyczyścić, musimy wyciągnąć dyszę spieniającą z plastikowego pojemnika. Pod dyszą piany pojawi się długi przezroczysty wąż. Musimy go oddzielić i wyczyścić płynem do układu mlecznego.

Spieniacz De Longhi posiada pokrętło do regulacji gęstości pianki. Pokrętło to reguluje przepływ powietrza podczas spieniania mleka. Modele De Longhi takie jak: De Longhi Dinamica, De Longhi Magnifica, De Longhi Primadonna wykorzystują tego typu pokrętło z trzema stopniami regulacji. Pierwszy stopień całkowicie odcina dopływ powietrza, co oznacza, że ​​podgrzewane jest tylko mleko. Drugi etap otwiera zawór powietrza w 50%, w wyniku czego powstaje sztywna i gęsta piana. Trzeci stopień całkowicie otwiera zawór powietrza, co prowadzi do silnego napowietrzenia mleka, dzięki czemu uzyskujemy puszystą pianę.

Naprawa ekspresu do kawy DeLonghi

Jeśli samo czyszczenie nie wystarczy, a ekspres do kawy deLonghi nadal nie spienia mleka, może być uszkodzony. Może to być zły strumień lub dysza lub złe zawory elektromagnetyczne. Za pobór wody i mleka odpowiadają elektrozawory. W odpowiednim momencie zostanie o tym fakcie poinformowany przez centralę. Jeśli deLonghi Dinamica nie spienia mleka, może to oznaczać problem z tym elementem.

Jednak w tym przypadku naprawę może przeprowadzić tylko specjalistyczna firma. Należy zauważyć, że wbrew pozorom ekspres do kawy jest urządzeniem zaawansowanym technologicznie. Z tego powodu nie możesz próbować go naprawić samodzielnie, ponieważ może to tylko pogorszyć problem. Może również wystąpić zwarcie, np. Usterkę w module sterującym ekspresu można sprawdzić sprawdzając czy wszystkie elementy są prawidłowo podłączone, nic się nie poluzowało i przepływa przez nie prąd.

Ekspres do kawy nie spienia mleka — awaria elektrozaworu

Jeśli ekspres do kawy DeLonghi nie spienia mleka, może to być spowodowane awarią elektrozaworu. Pierwiastek ten odpowiada za wchłanianie wody i zasysanie mleka. Otrzymuje sygnał z modułu sterującego, kiedy powinien włączyć funkcję spieniania mleka lub kawy. W takim przypadku najbardziej sensowna jest wizyta u serwisu AGD, gdyż samodzielna naprawa elektrozaworu może doprowadzić do zwarcia.

Innym powodem zablokowania funkcji piany może być usterka w jednostce sterującej. Sprawdź, czy wszystkie komponenty są prawidłowo podłączone lub poluzowane oraz czy zasilanie prawidłowo przepływa przez wszystkie obwody ekspresu do kawy.

spieniacz do mleka

Potrzebujemy:

* mleko (najlepiej o zawartości tłuszczu 3,2%)

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad