Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jak sprawić, by mój kanał YouTube jest popularny?

Jeśli prowadzisz witrynę internetową, możesz zbierać e-maile od osób, które ją odwiedzają, dzięki czemu uzyskasz więcej wyświetleń swoich filmów w YouTube. Jak to idzie? Po prostu połącz swoją stronę internetową lub blog z dobrym systemem pocztowym, takim jak getresponse.pl. Z jego pomocą szybko i sprawnie stworzysz kampanie mailingowe, w których opublikujesz linki do filmów na YouTube.

Przykład:

Może ta dziewczyna zostanie gwiazdą YouTube i będzie miała srebrny guzik z ponad 100 000 subskrybentów? Móc! Życzę jej tego z całego serca, ale zacznijmy od początku.

Istnieje wiele powodów, dla których warto przeczytać ten nektar. Jednym z nich może być posiadanie kanału YouTube i tworzenie filmów. Po drugie – może jesteś na początku swojej przygody w tym obszarze? Wcale by mnie to nie zdziwiło, bo czasem w mojej głowie pojawiała się myśl: „Dlaczego nie rzucić tego wszystkiego i zostać YouTuberem? Zacznijcie dzień i kolejny film z magicznym hasłem: Witajcie kochani, witajcie na moim kanale, dzisiaj mówimy o…”. Innym argumentem może być to, że pomagasz komuś prawidłowo skonfigurować ten kanał. A może po prostu wiesz, że warto przeczytać nasze nektary, bo dzięki nim możesz poszerzyć lub utrwalić swoją wiedzę? Do jakiejkolwiek grupy potencjalnych czytelników należysz, zapraszam do zapoznania się z kolejną dawką wiedzy.

Krok 2: Twórz filmy zoptymalizowane pod kątem „całkowitego czasu oglądania”

Głównym celem YouTube jest zatrzymanie użytkowników w YouTube.

(Ponieważ im więcej czasu ludzie spędzają w YouTube, tym więcej pieniędzy zarabiają na reklamach)

Świadomość materii

Spójrz na YouTube trochę inaczej – traktuj to super silnik, ponieważ platforma ta jest drugą co do wielkości wyszukiwarką na świecie po Google.

A jeśli tak, to możemy porównać nasz kanał YouTube do strony internetowej, która chce, aby jej artykuły pojawiały się wysoko w wynikach wyszukiwania. Aby to zrobić, musimy dać ludziom możliwość znalezienia naszych treści. Ta możliwość to dobra optymalizacja kanału.

Treść jest wszystkim. Kiedy myślimy o kanale YouTube, który odniesie sukces i osiągnie swoje cele, MUSIMY pamiętać, że najważniejsza jest treść. Najważniejsze to przekonać ludzi, że warto do nas wracać, że dostarczamy widzom fajne, ciekawe, rozwijające się i angażujące treści. Odwiedzając nasz kanał, widz otrzymuje pewną wartość dodaną (czy to uśmiech, rozrywkę, wiedzę, instrukcję, pomysł). Niezwykle ważna jest więc jakość treści i profesjonalizm jej wykonania.

Trzeba przyznać, że takiej miniaturki nie da się kliknąć.

Możesz to jednak zmienić — po prostu użyj programu Photoshop lub bezpłatnego programu Canva, aby utworzyć własne miniatury do swoich filmów. Najlepiej stworzyć je w charakterystycznym stylu, który wyróżni Twój kanał na tle innych.

6. Link do siebie!

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad