Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jak sprawić, by Twój pierwszy film na YouTube ma wiele wizyt?

Kampanie Google Ads (dawniej AdWords) to nie jedyne nasze usługi. Zajmujemy się również innymi formami reklamy w Internecie, w szczególności zwiększaniem widoczności w bezpłatnych wynikach wyszukiwania, czyli pozycjonowaniem. Pozycjonujemy strony i sklepy internetowe o różnej wielkości i specyfice biznesowej. Kolejnym obszarem naszych usług jest projektowanie i tworzenie stron internetowych.

Oferujemy naszym klientom trzy pakiety:

Czym jest udostępnianie publiczne? Interesujące decyzje ETS

ETS (Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej) wypowiedział się już w 2014 r. na temat tego, czy linkowanie do innych treści stanowi naruszenie praw autorskich. Sąd początkowo skupił się na tym, czy link stanowił „publiczny dostęp” do treści.

ETS uznał, że chociaż udostępnianie linków na stronie internetowej stanowi „udostępnianie” i jest „publiczne” – na publicznie dostępnej stronie internetowej – nie spełnia kryteriów „publicznego udostępniania”. Nie brzmi to zbyt intuicyjnie, prawda? Jak sąd to wyjaśnił? Uważał, że nie było to publiczne wydanie, ponieważ treść nie byłaby narażona na „nową publiczność”.

Jak zrobić film na YT, który przyciągnie tłumy i wypromuje Twój kanał?

W tej sekcji zebrałem nie tylko wskazówki, jak stworzyć dobry film na YouTube, ale także jak podejść do nagrywania filmów obejmujących cały kanał. Więc nie chodzi tylko o stworzenie filmu, ale także o dopasowanie go do innych ujęć, które robisz, aby dotrzeć do właściwych osób i wzbudzić ich zainteresowanie. W końcu wiesz już, że każdy film na Twój biznesowy kanał YouTube powinien być zgodny z wcześniej ustaloną strategią.

Poniżej znajduje się 10 podstawowych zasad, których należy przestrzegać podczas tworzenia kreacji sugerowanych przez sam YouTube. W rzeczywistości jest to rozszerzenie czterech punktów przedstawionych powyżej, dotyczących budowania strategii kanału YT.

1. Twórz treści, którymi ludzie będą chcieli się dzielić

Sprawdź wyszukiwarkę YouTube

Warto też zajrzeć do wyszukiwarki YouTube, zaznaczając opcję Wpisz początek zdania, które Cię interesuje my w . Zostanie wyświetlona lista najczęściej zadawanych pytań użytkowników.

Podczas indeksowania warto również wykorzystać potencjał semantycznych słów kluczowych (latent semantic indexing, w skrócie LSI), czyli wszelkich wyrażeń, które odnoszą się do frazy, pod którą chcemy umieścić materiał wideo. Mogą to być synonimy, synonimy i różne terminy związane ze znaczeniem.

ZDARZYŁO SIĘ ŚWIATŁO

Oświetlenie jest prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem wpływającym na dobry wygląd filmu — jest nawet ważniejsze niż jakość techniczna aparatu, którego używasz!

Znajdź dobrze oświetlone miejsce, nie musi to być jasne studio. Ważne jest, aby światło było zimne i za tobą. Poniżej zdjęcie zza kulis nowego SHOW Dawida Bagińskiego. Jak widzisz, do nagrywania nie potrzebujesz profesjonalnego studia.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad