Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jak sprzedawać produkty na kanale YouTube?

To najważniejsza wskazówka, jaką ci dam. Musisz zaoferować swoim widzom i subskrybentom coś wyjątkowego. Podaruj im coś wyjątkowego, czego nie znajdą nigdzie indziej. Daj im trochę wyłączności w swoich filmach. Dzięki temu czują się wyjątkowo.

Ludzie nie będą subskrybować Twojego kanału, jeśli nie będą Cię oglądać regularnie. Postaraj się publikować co najmniej raz w tygodniu lub dwa razy w miesiącu. Pomoże to w rozwoju Twojego kanału.

3 powody, dla których warto używać wideo w e-commerce

Rozszerzony zasięg – Dzięki kartom produktów możesz wpłynąć na użytkowników na wcześniejszym etapie ich zakupu, a także dotrzeć do niezdecydowanych!

Dopasowanie kontekstowe – Reklamowanie produktów bezpośrednio związanych z oglądanym filmem, gdy użytkownicy aktywnie poszukują inspiracji i opinii, zwiększa prawdopodobieństwo konwersji.

Czy możesz zwiększyć swój potencjał zarobkowy dzięki YouTube i jak to zrobić?

Tytuł i miniatura są kluczem do kliknięcia, ale temat filmu jest jeszcze ważniejszy. Nawet najlepszy podgląd nie uratuje słabego motywu — czyli takiego, którym interesuje się tylko garstka osób — ale świetny motyw poradzi sobie nawet z podglądem niskiej jakości.

Zakładając, że większość ludzi nas nie zna, musimy nagrywać dla publiczności, nie dla siebie. Dlatego tak ważne jest, aby badać tematy i rozumieć problemy i potrzeby widza.

Czy mogę sprzedawać bez zakładania firmy?

Możesz sprzedawać produkty bez rejestracji działalności gospodarczej w ramach drobnej pracy zarobkowej osoby fizycznej. Warunkiem jest, aby miesięczny przychód ze sprzedaży nie przekraczał 50% minimalnego wynagrodzenia (1400 zł w 2021 r.). Usługa 1-koszykowa jest zatem dobrym rozwiązaniem również dla osób nie posiadających działalności gospodarczej.

Jeśli jednak planujesz prowadzić własny sklep internetowy i sprzedawać produkty hurtowo, sprawdź wymagane numery PKD dla działań związanych z biznesem online.

Finansowanie społecznościowe

Niezależnie od tego, czy jesteś twórcą treści, czy zwykłą osobą z talentem do tworzenia filmów, istnieje wiele sposobów zarabiania pieniędzy w YouTube. Niektóre z tych możliwości obejmują przychody z reklam, sprzedaż towarów i zostanie partnerem. Jednak najlepszym sposobem zarabiania pieniędzy w YouTube jest połączenie różnych metod zarabiania w celu stworzenia lukratywnej strategii.

Jednym ze sposobów zarabiania pieniędzy w YouTube jest dołączenie do programu finansowania społecznościowego. Oznacza to, że prosisz widzów o wniesienie wkładu w Twój projekt. Może to pomóc w opłaceniu kosztów produkcji lub sprzedaży unikalnych produktów. Musisz jednak zachować przejrzystość i uczciwość, aby upewnić się, że Twoi odbiorcy wspierają Twój projekt.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad